Dla nowicjuszy: dziedzina padel fakt 20 metrów długości i 10 metrów szerokości, słynne „veinte por diez”, drogie naszym hiszpańskojęzycznym przyjaciołom. W sumie daje nam to ok 200m² powierzchni… tylko to !

Dla porównania kort tenisowy jest polem prostokątnym (jak np padel) od 23,77 m długości i 10,97 m szerokości (w tym korytarze). Jego powierzchnia jest w przybliżeniu równa 260m ².

Struktura szkła/siatki

Ściany boczne mają zatem 20 metrów długości i od 3 do 4 metrów wysokości, w zależności od położenia. Koniecznie składają się z paneli siatkowych i przezroczystych ścian.

Jeśli chodzi o linię serwisową, znajduje się ona pod adresem 6,95 m od siatki i przekracza przecięcie z linią środkową o 20 centymetrówDla grubości linii mamy 5 centymetrów.

  • Istnieją korty solowe do ćwiczeń jeden na jednego. Wymiary są Szerokość 6 metrów i długość 18 lub 20 metrów. Pozostałe cechy są identyczne z terenem padel klasyczny.

Obowiązkowe wymiary wokół działki

Wymiary otworów (drzwi) muszą być następujące:

  • z bocznym otwarciem bez separacji : wolna przestrzeń 0,83 m po każdej stronie słupka siatki i wysokość od 2 do 2,2 m.
  • z bocznym otwarciem z separacją : każda wolna przestrzeń musi mieć szerokość co najmniej 0,83 m i wysokość od 2 do 2,2 m.

Kolejny ważny punkt: prześwit wokół pola umożliwiający wyjazdy. Musi istnieć przestrzeń wolna od wszelkich przeszkód o minimalnej szerokości 1,4 m na 8 m długości (tj. 4 m z każdej strony siatki) i wysokości od 2 m do 2,2 m.

Wysokość regulacyjna w pomieszczeniu

Jeśli chodzi o dach padels kryty, w przypadku FIP musi to być minimalna wysokość 6 metrów na całej powierzchni. Bez niczego (tj. reflektorów) zakłócającego ten obszar.

W przypadku nowych instalacji zaleca się, aby minimalna wysokość prześwitu wynosiła 8 metrów na całej powierzchni terenu, bez elementów zakłócających w tym obszarze. FFT wymaga wysokości 7 metrów, z ramami systemu oświetleniowego.

Wysokość autoryzowana przez FIP
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.