Gemma Triay, była pierwsza zawodniczka World Padel Tour od 2020 do 2022 zaliczył sezon 2023, który nie należy do jego „ulubionych”.

Kontuzja jej poprzedniej partnerki Alejandry Salazar, rozstanie, które wywołało tyle dyskusji, a także nowy związek z Martą Ortegą w czerwcu ubiegłego roku nie były łatwe do pokonania dla 31-letniej zawodniczki.

Na rok 2024 Hiszpanka chce wreszcie znaleźć „stabilność” i nieuchronnie odzyskać pierwsze miejsce na świecie.

Rozmawiał aktualny 3. zawodnik na świecie (ranking FIP). mikrofon firmy Marca.

Sezon 2023 nie jest łatwy

Zapytany przez gazetę Marca o ostatni sezon, Triay przyznał: „Rok nie był zły, ale nie należał do moich ulubionych ze względu na trudności związane ze zmianami.

Latem było to szczególnie trudne rozstanie z Alejandrą Salazari nie jest łatwo rozpocząć współpracę z nowym partnerem bez wcześniejszego przygotowania i szkolenia.”

„Mieliśmy dobre tygodnie, inne nie, ale bilans turniejów, w których razem graliśmy, jest dobry”.

Poznaj siebie lepiej i bądź pewny siebie

Jeśli chodzi o to, czego im brakowało, aby osiągnąć dodatkowy poziom, Triay podkreśla potrzebę lepszego poznania się nawzajem: „Znając się mentalnie, wiedząc, czego każdy z nas potrzebuje, tworzy to pewność siebie i spokój na boisku, co pozwala na bardziej zrelaksowaną grę .” Planuje intensywne przygotowanie z psychologiem, aby wzmocnić ich zrozumienie.

Plotki, które nie mają powodu

W obliczu plotek o separacji Triay potwierdza, że ​​ich partnerstwo będzie kontynuowane w 2024 roku: „Marta i ja będziemy nadal razem. Moją decyzją po zakończeniu współpracy z Alejandrą było to, że chcę zrobić to w tym roku z Martą i kontynuować ją w 2024. Oczywiście, gdyby poszło bardzo źle, może powiedziałbym nie, ale wiemy, jak działamy i co musimy zrobić.

GEMMA TRIAY MARTA ORTEGA FINAŁ MENORCA OPEN

Salazar i Triay cierpieli z powodu separacji

Triay wyraża trudność w radzeniu sobie ze spekulacjami i komentarzami w mediach społecznościowych, zwłaszcza po opublikowaniu informacji o rozstaniu z Salazarem. „To było bardzo trudne, ale teraz jest spokojniej i czas minął. Z Alejandrą też rozmawialiśmy i odłożyliśmy na bok to, co nas raniło. Oboje ucierpieliśmy, ona z powodu rozstania, a ja ze względu na sposób, w jaki to opublikowano”.

World Padel Tour / Premier Padel / Igrzyska Olimpijskie

Jako wiceprezes zarządu stowarzyszenia zawodników Triay brał udział w negocjacjach pomiędzy World Padel Tour et Premier Padel. „Zdecydowaliśmy, że (dołącz Premier Padel) to był właściwy kierunek. (…) Mamy nadzieję zagrać w charakterystycznych miejscach i kto wie, może pewnego dnia na igrzyskach olimpijskich. Nie sądzę, że będę mógł wziąć udział, ale młodsi prawdopodobnie tak.

W 2032 roku na Igrzyska Olimpijskie w Australii, jeśli padel wpisała się do rejestru, Hiszpanka miałaby wówczas 40 lat. Na papierze wszystko jest możliwe.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.