Klub Pommeraie na obrzeżach Caen wciąż się rozwija. Historycznie oddany tenisowi i po zmianie padel w 2017 roku z pierwszym utworem – a w 2019 z dwoma dodatkowymi – klub zakończył swój rozwój trzy nowe utwory.

Konieczna była likwidacja jednego z dwóch pozostałych kortów tenisowych, aby móc zainstalować te trzy nowe tory od Conca Sport, w tym centrum panoramiczne umożliwiające zjazdy z 4 wolnymi metrami z każdej strony!

Klub był przepełniony przez wiele miesięcy, codziennie odmawiał rezerwacji, a kilka tygodni wcześniej bilety na jego turnieje były wyprzedane. Dlatego też konieczne wydawało się poświęcenie kortu tenisowego.

Choć wybór wydawał się oczywisty, to i tak był skomplikowany w porównaniu do około stu tenisistów, którzy regularnie grają w klubie od kilku lat. W sumie klub miał dwa miesiące budowy, zamknięcie tylko na tydzień, czas na wykonanie płyt betonowych w miejsce oryginalnej gliny, ale zupełnie nowy asfaltowy parking z około pięćdziesięcioma miejscami, a potem już wkrótce remont szatnie.


W klubie działa szkoła padel wśród młodych i dorosłych, zapotrzebowanie na lekcje z trenerem Markiem Durieux stale rośnie, znajdujemy coraz więcej drużyn na turniejach, a przede wszystkim zbliża się pierwsze męskie P1000 w dniach 6, 7 i 8 października. Innymi słowy: wszystkie światła są zielone.

malowanie sadu jabłoniowego

Piękna historia tego rodzinnego klubu ma swój ciąg dalszy!

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!