Po sukcesie FIP Rise Bourg-en-Bresse w 2023 roku organizatorzy ogłaszają kolor: rok 2024 będzie całkowicie niesamowitym rokiem z konkurs, który zmieni kategorię.

Na razie nie ujawniono, w jakiej kategorii, ale wiadomo, z jakiego źródła ma się odbyć rywalizacja Od 11 do 15 grudnia w niesamowitym miejscu z prawie 3500 miejscami.

„Sukces pierwszej edycji przerósł nasze oczekiwania. Chcieliśmy, aby ten turniej FIP Rise był nieco inny, oferując występy godne najlepszych zawodów w ramach FIP Tour. I myślę, że ten zakład był udany. Następnym etapem będzie jeszcze piękniejszy i większy turniej…” – wyjaśnia Prezydent Turnieju, Alexandre Picquier.

Kolejna dobra wiadomość: będzie to międzynarodowe wydarzenie dla pań i panów. Oczywiście mamy na myśli Finały FIP 2024, szczególne wydarzenie w programie FIP, ponieważ jest to turniej kończący FIP Tour of the year i który tradycyjnie wita graczy z klasy międzynarodowej. Ale to znowu czysta spekulacja. Jeśli wydarzenie to odbyłoby się we Francji, wówczas mógłby mieć kolejny duży turniej międzynarodowy.

W 2024 roku z całą pewnością będziemy mogli liczyć na 3 duże zawody: Major na Roland Garros, P2 w Bordeaux i ten ważny międzynarodowy turniej, w którym powinna gościć także elita padel Świat.

Organizatorzy zapowiadają, że oficjalne ogłoszenie powinno nastąpić na początku marca przyszłego roku.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.