Kontuzja Jerome’a Inzerillo, Max Moreau, czwarty gracz padel Francuz zostaje bez partnera na Mistrzostwa Francji Par w 2023 r.

W takim przypadku zasady są jasne, w zawodach mogą brać udział wyłącznie zakwalifikowane pary. Tym samym gracz, który zostanie sam, nie będzie mógł znaleźć zastępstwa i automatycznie wziąć udziału w turnieju z tym nowym graczem.

Z drugiej strony nowa para może złożyć wniosek wild-card i skorzystaj z zaproszenia Francuskiej Federacji Tenisowej. Aby nadal być obecnym na tym wielkim francuskim święcie, Moreau znalazł idealnego następcę Inzerillo: Johana Bergerona.

Lyon, który miał wycofać się ze stoków narciarskich, nadal dobrze się bawi na boisku i pokazuje, że jest jeszcze bardziej niż konkurencyjny. Mogliśmy to zobaczyć podczas P2000 na 4Padel de Colomiers, gdzie z Nathanem Courrinem dotarł do ostatniej czwórki, w tym wygrywając w dwóch setach z De Meyerem/Vanbauce'em.

Nie ma wątpliwości, że dwójka zawodników, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali Francję na Pucharze Świata w Dubaju, jest w stanie osiągnąć wynik na koniec miesiąca w Occitanie?

Czy FFT je przyzna wild-card ? Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się więcej.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !