Po koronacji Jessica Castello i Claudia Jensen podczas Ultimate Padel Zwiedzanie A Coruña, przyszła kolej na wejście na tor mężczyzn.

Po jednej stronie tego 20×10 mieliśmy Javiera Ruiza i jego nowy towarzysz Pablo Cardona. Naprzeciw nich stoi inny Javi, również Andaluzyjczyk, Javier LealPrzy Jose garcia diestro. Spotkanie to zapowiadało się niezwykle interesująco i zapewniło publiczności wspaniałe widowisko.

W pierwszym secie obie drużyny mocno walczyły, ale ostatecznie to faworyci Leal i Diestro byli w stanie, gdy było to konieczne, być najprecyzyjniejsi: 7/5 dla drugiego rozstawionego.

Podczas tego turnieju Pablo Cardona i Javi Ruiz, wielokrotnie kontuzjowani, nie dali się zniechęcić. Bardziej konsekwentnie niż w pierwszej rundzie, obu zawodnikom udało się w tym secie wykorzystać przewagę i znaleźć lukę, aby wyzerować liczniki (4/6).

Wszystko trzeba było zrobić od nowa, bo Leal i Diestro zaczynali się denerwować i tracili pewność siebie. W trzecim secie para Ruiz/Cardona utrzymała dynamikę i zakończyła spotkanie w wielkim stylu.

Zwycięstwo 5/7 – 6/4 – 6/2 dla Javiera Ruiza i Pabla Cardony którzy w ten sposób zdobyli swój pierwszy wspólny tytuł i tym samym zostali pierwszymi wielkimi mistrzamiostateczny Padel Wycieczka. Szósty rozstawiony będzie w stanie przeciwstawić się przewidywaniom i wydostać się z bardzo złej sytuacji w Galicji. Biorąc pod uwagę wysiłki obu mężczyzn, zwycięstwo to jest w pełni zasłużone!

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.