Grupa miejska piłka nożna nie byłoby daleko od przejęcia przez Kompania Alp, europejski lider w zakresie spędzania wolnego czasu, szczególnie na terenach narciarskich. Firma jest właścicielem m.in. Futuroskopu, Muzeum Grévina i Parku Astérix.

Compagnie des Alpes ogłasza zawarcie porozumienia z akcjonariuszami spółki Piłka nożna 5 Francja SAS, spółki-matki grupy Urban, w celu przejęcia 86,5% kapitału od tego specjalisty w centrach piłkarskich pięcioosobowych i padel we Francji.

Compagnie des Alpes stałaby się wówczas większościowym udziałowcem, obok menedżerów/założycieli grupy Urban. Ci ostatni pozostaliby akcjonariuszami spółki Soccer 5 France SAS i zachowaliby swoje udziały przez okres Minimum 4 do 5 lat po dniu zakończenia operacji.

Umowa pomiędzy obiema stronami będzie opiewała na kwotę 129,7 milionów, któremu towarzyszy potencjalne uzupełnienie 10 mln.

Dominik Thillaud, dyrektor zarządzający Compagnie des Alpes, dalej oświadczył: „To naturalne zbliżenie dwóch doskonale uzupełniających się graczy branży rekreacyjnej pozwoliłoby na włączenie do naszej oferty nowej działalności o charakterze sportowym, niezależnej od pogody, uprawianej cyklicznie, niosącej powiązania i spójność społeczną oraz silnie zakorzenionej terytorialnie."

Ponadto połączenie to umożliwiłoby grupie Urban korzystanie z Compagnie des Alpes znacząco przyspieszyć jego rozwójzarówno pod względem relacji z władzami lokalnymi, możliwości znalezienia nowych lokalizacji, jak i wsparcia finansowego dla takiego rozwoju.

Zwłaszcza, że ​​o tym wiemy, UrbaniePadel stale poszerza swój katalog o pojawienie się dużej liczby ośrodków, wszędzie we Francji.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi