La Padel Pro League zyskuje popularność w Stanach Zjednoczonych. Miesiąc temu informowaliśmy, że portorykański piosenkarz, król reggaeton Daddy Yankee nabył franczyzę w ramach ligi. Dziś to prawdziwa fala gwiazd, które odnajdujemy w PPL.

La Padel Rosnąca profesjonalna liga

Le padel coraz bardziej atrakcyjne. Byli sportowcy, biznesmeni, teraz gwiazdy muzyki… wydaje się, że wszyscy wykazują rosnące zainteresowanie padel.

W czerwcu zeszłego roku gwiazda reggaeton Daddy Yankee kupił franczyzę w Orlando dla Pro Padel Liga (PL) Następny sezon. Powstały w 2023 roku konkurs zrzesza obecnie siedem franczyz : Toronto, San Diego, Miami, Los Angeles, Arkansas, Las Vegas i Cancun.

W przyszłym roku do ligi dołączą jeszcze dwa zespoły: Orlando, którego właścicielem jest Daddy Yankee, oraz Nowy Jork. Świadomy entuzjazmu, jaki wzbudził tzw padel, piosenkarka z Puerto Rico została natychmiast przekonana do projektu: „Le padel to najszybciej rozwijający się sport, przypomina mi reggaeton z lat 90., kiedy dopiero zaczynałem. Ponad 25 milionów ludzi na całym świecie gra padel. To początek nowej ery w Stanach Zjednoczonych”.

Gwiazdy z różnych dziedzin życia

Były argentyński tenisista, Juan Martin Del Potro, był pierwszą gwiazdą, która dołączyła do PPL. Ten, który nazywał się „Wieża Tandil”, stał się Doradca strategiczny Miami Padel Klub. Jego wiedza i bogate doświadczenie sportowe odegrały decydującą rolę w zdobyciu zaufania amerykańskich biznesmenów do tego mistrza olimpijskiego.

Argentyńczyk powiedział w rozmowie z mediami "Miami jest epicentrum padel w Stanach Zjednoczonych, z solidną bazą i rynkiem oferującym wyjątkową okazję do rozwoju zespołu i kultury wokół tego sportu”.

Padel Pro League - wiele gwiazd przechodzi na PPL

Podobnie jak były tenisista, Marta Marrero, była światowa numer 1 padel w latach 2016-2019 dołączył do Miami Padel Klub. Ponadto były tenisista Tommy Haas jest właścicielem franczyzy San Diego, podczas gdy były piłkarz Sebastian Giovinco (grał w Juventusie, Parmie i Toronto FC) jest właścicielem Toronto Polar Bears.

Jak Państwo zrozumieli, PPL przyciąga uwagę wielu biznesmenów. Konkurs zakończył się w czerwcu ubiegłego roku po ponad miesiącu zmagań. To jest drużyna Vegas, która zdobyła trofeum w finale przeciwko franczyzie byłego piłkarza Miguela Layuna (Sewilla, Villareal).

Ambicje ligi są ogromne. W przyszłości organizatorzy chcą wykładniczo rozwinąć mistrzostwa. Stąd 2030, Stany Zjednoczone spodziewać się ponad 10 milionów graczy padel dans le pays.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.