Czy Mike Yanguas mógł zrobić to ponownie?

Wszyscy znamy silny charakter gracza i jego małe sztuczki mające na celu destabilizację przeciwników. W 2023 roku kilku graczy zapłaciło cenę jak na Roland-Garros podczas Greenweez Paris Major, kiedy udało mu się zdenerwować Juana Lebrona i Alejandro Galana. W tym roku ponownie rozpoczyna sezon mocno irytując swojego byłego partnera Federico Chingotto. Tak naprawdę dwóch graczy, którzy połączyli siły na turnieju na Sardynii, znalazło się w Arabii Saudyjskiej, ale tym razem nie po tej samej stronie toru.

"Super Szop pracz”, który wraz z nim rozpoczyna nowy sezon Momo González był przeciwny parze w 100% andaluzyjskiej, Miguel Yanguas / Javier Garrido. Do spotkania doszło kilka razy, między innymi za sprawą mieszkańca Malagi. Młody 21-latek trzykrotnie kwestionował decyzje sędziego.

Najpierw na piłce od Chingotto. Kiedy próbował się bronić, jego piłka uderzyła w bramkę po jego stronie, on jednak udaje, że nic nie widział, aby oczyścić się ze swojej winy. W drugim punkcie próbuje lobować swoich przeciwników, ale bez rezultatu. Jego piłka uderzy czołowo w tylną szybę. Nie ma co panikować Andaluzyjczyka, który po raz kolejny będzie udawał zaskoczony i kwestionował decyzję obecnego sędziego. Fede Chingotto już zaczyna być zdesperowany postawą przeciwnika. To jednak nie koniec, bo w dalszej części meczu, gdy Javier Garrido wykonuje potężny cios, wyłania się Momo Gonzalez i udaje mu się dotknąć piłki, umieszczając ją z powrotem na boisku przeciwnika. Po raz kolejny jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawi się śmiałość Miguela Yanguasa, który jednym ruchem palca wykaże błąd rywala. Sędzia nie da się oszukać i mimo wszystko przyzna punkt parze hiszpańsko-argentyńskiej.

Hiszpanom udało się wygrać mecz w zaledwie dwóch setach 6/3 – 7/6 i już następnego dnia dotrzeć do pierwszego półfinału. W przeciwieństwie do los Superpibes spadną 6/2 – 6/1.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.