Podczas swojej 16. rundy turnieju Padel Festiwal w Wenezueli, Aitor Garcia wywołał sensację na płótnie, trafiając strzał z innego miejsca.

Lobbowany przez przeciwnika Hiszpan spokojnie cofa się, aż zaczyna przyspieszać, gdy piłka odbija się od dywanu. Choć mamy wrażenie, że próbuje przejść przez szybę, 86. zawodnik na świecie podskakuje, opierając się o szybę i wznosi się w powietrze.

30-latek nagle uderza swoją bajada ponad 2,50 m nad ziemią, po czym wylądował na nogach, podczas gdy jego przeciwnik, niewątpliwie zaskoczony, nie był w stanie odbić piłki.

Spektakularna technika tzw Człowiek Pająk co nie jest bynajmniej chwilową inspiracją, jak wyjaśnia Aitor „Peter Parker” Garcia: „To ruch, który wymyśliłem dziewięć czy dziesięć lat temu. Używam go trochę do występów, żeby ludzie dobrze się bawili i stworzyli małe przedstawienie."

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!