Le World Padel Tour Buenos Aires Master, czyli przedostatni turniej sezonu 2023, który miał odbyć się w dniach 13-19 listopada, nie odbędzie się.

Wiemy: od kilku miesięcy pomiędzy WPT, graczami i dyrektorem sceny Lisandro Borgesem panuje napięcie.

Le World Padel Tour po prostu ogłasza odwołanie Buenos Aires Padel Master, druga impreza w kalendarzu planowana w Argentynie w sezonie 2023.

„Ta decyzja wynika z powtarzającego się niewypełniania zobowiązań płatniczych przez lokalnych deweloperów.” WPT nie wyznacza Lisandro Borgesa. Jednak to on, główny promotor jest przyczyną.

Czy istnieje także związek z jego chęcią założenia międzynarodowy turniej młodzieżowy: Padel Nowa generacja?

W obliczu tej sytuacji Setpoint Events, firma będąca właścicielem toru World Padel Tour, wyjaśnia „zastrzega sobie prawo do wszczęcia działań prawnych wynikających z tej niezgodności”.

Biorąc pod uwagę to odwołanie, oficjalny harmonogram World Padel Tour za listopad 2023 r. obejmie Areco Malmö Padel Open i Skechers Meksyk Padel Otwórz

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.