Pod koniec poprzedniego sezonu World Padel Tour ukłonił się, pozostawiając Premier Padel stać się jedynym obwodem odniesienia padel światowy. Choć gracze od lat marzą o ujednoliconym rankingu, do już istniejących pojawiają się nowe inicjatywy…

UPT wkracza w wyłom!

Myśleliśmy, że zmierzamy w stronę dualizmu FIP Tour – Premier Padel /A1 Padel w 2024 r., ale tak się nie stanie. Faktycznie, kilka tygodni temu, Ultimate Padel Tour wyłonił się z ziemi, a ten tor, mający na celu wypełnienie pewnej pustki w Hiszpanii, stał się już rzeczywistością. Pierwszy turniej odbywa się obecnie w La Coruña i przyciągnął graczy z czołowej 30-tki mężczyzn, a nawet zawodników z czołowej 10-tki kobiet. W tej chwili UPT niekoniecznie stara się dać z siebie wszystko, ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w przyszłości. Zwłaszcza, że ​​tor ten ma być całkowicie darmowy: umożliwia graczom uczestnictwo w wydarzeniach, na które mają ochotę. Oczywiście niektórzy są już przekonani, Teo Zapata w wywiadzie opowiada nam o wszystkich dobrych rzeczach, jakie myśli o organizacji pierwszego etapu.

Nawet młodzi ludzie są zainteresowani

Nie można zaprzeczyć, że gracze cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Widzieliśmy to ostatnio przy Pucharze Hexagonu i Pucharze Rezerw, na których obecne były największe gwiazdy naszego sportu.

Nawet najmłodsi są coraz liczniejsi. Jeśli Fabrice Pastor zawsze skupiał się na przyszłych talentach padel i nadal to robi, zdobywając Puchar Fabrice'a Pastora, a nawet A1 Padel, biznesmen z Monako nie jest już jedyny. UPT ogłosiło, że zaoferuje premię na koniec roku najlepszym młodym ludziom, Puchar Hexagon obejmował kategorię „Next Gen”, a Lisandro Borges ogłosił również pod koniec ubiegłego roku utworzenie turnieju o nazwie… Next Gen, skupiono się także na obietnicach, jakie niesie ze sobą ten sport.

Gala Jensen zwyciężczynią Hexagon Cup 2024

Nowe inicjatywy w przyszłości?

Zrozumiałeś to, jeśli Premier Padel może obecnie pochwalić się tym, że jako jedyny przyciąga przez cały rok najlepszych graczy na świecie, musi przynajmniej częściowo dzielić scenę z innymi organizacjami.

A kto nam mówi, że Puchar Hexagonu czy Puchar Rezerw nie będzie mały? Co gorsza, wielu internautów od kilku tygodni zauważa, że ​​strona WPT na Instagramie jest nadal bardzo aktywna. Jaki znak powinniśmy tam zobaczyć?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !