Po przegranej po 3:46 meczu w pierwszej rundzie Greenweez Paris Major (z Calderą/Nogueirą) bliźniacy Alayeto chcieli wrócić do siebie w Madrycie.

A jeśli zawodnikom trenowanym przez Sebę Nerone w końcu się udało, to jeszcze przez prawie 3 godziny i 10 minut musieli stoczyć walkę z Patty Llaguno i Lucią Sainz.

To spotkanie graczy, którzy byli kiedyś numerem 1 na świecie, dotrzyma wszystkich obietnic, zapewniając przez cały czas walkę taktyczną i punkty szaleństwa.

W końcu to są tych, którzy po sezonie odejdą na emeryturę który wygrał z niewielką notą: 7/6 4/6 6/3.

Dzięki temu zwycięstwu Mapi i Majo awansują do 6/2 finału, gdzie zmierzą się z zaskakującymi Casalim i Segurą. W środę dwójka zawodników z poprzednich rund wbrew przewidywaniom pokonała Bellver/Soriano w dwóch setach: 6/4 XNUMX/XNUMX.