W drugim półfinale kobiet niedawno utworzona para Ortega/Triay zmierzyła się z Virginią Rierą i Tamarą Icardo po ich zwycięstwie nad Alejandrą Salazar i Sofią Araujo. jeszcze bez grania piłką meczową. Na oczach ponad 10.000 6 widzów Marta Ortega i Gemma Triay po niespełna półtorej godzinie gry awansowały do ​​finału z wynikiem 2:6, 1:XNUMX.

Było to czwarte spotkanie tej czwórki, z bardzo wyraźną przewagą Triay/Ortega, która odniosła trzy zwycięstwa nad tą parą.

Recital Ortegi

Od początku meczu Gemma Triay pokazała swoją siłę, pomimo powolnych warunków na torze. W defensywie Tamara Icardo i Virginia Riera są w niebezpieczeństwie od pierwszego meczu serwisowego. Przegrywając 0:30, Icardo i Riera zdołali przetrwać pomimo ataków byłego numer jeden na świecie.

Opór Icardo i Riery będzie trwał pięć meczów. Para numer 2 wykorzysta kilka drobnych błędów i unoszących się w powietrzu piłek przeciwników, aby wystartować w pierwszej rundzie i wbić pierwszą przerwę w grze. O utwierdzenie tego przełamania trzeba będzie powalczyć, co zaowocuje pierwszym złotym punktem w meczu.

Pierwszą rundę przerywa niezwykła obrona Marty Ortegi, nadmiernie przyzywana przez rywalki. Daleka od schylania się, pokazuje cały swój wachlarz padel, wraz z Gemmą Triay zdumioną poziomem gry swojego partnera. Pierwszy set na ich korzyść: 6-2 .

Triay/Ortega w trybie walca parowego

Światowa dwójka nadal zwiększa intensywność każdego ze swoich ataków, a wątpliwości krążą po głowach Tamary Icardo i Virginii Riery. W drugiej rundzie są przełamani od początku.

Zdeterminowani, aby zagrać w szóstym finale w sezonie, nowa drużyna z numerem 2 startuje. Przy wyniku na korzyść Marta Ortega i Gemma Triay próbowały jeszcze bardziej i wykorzystały liczne błędy rywalek. Bez drżenia wygrali drugiego seta 6:1.

Dzięki temu nowemu zwycięstwu para Triay/Ortega zmierza w stronę piątego finału w sezonie i ponownie spotyka się ze starymi znajomymi: Paulą Josemarią i Arianą Sanchez. Wyjątkowy finał dla Gemmy Triay, która pomimo swojego rekordu mistrzyni nigdy nie zwyciężyła w Caja Magica w Madrycie.