Faworyci Ale Galan i Juan Lebron zakwalifikowali się do finału rozgrywek World Padel Tour Mistrzowie Abu Zabi. Ale nic nie było łatwe dla numeru 1, który musiał wrócić ze skomplikowanej sytuacji przeciwko „Superpibes”.

Walcząc o wygranie serwisu we wczesnej części pierwszego seta, Stupa i Di Nenno byli w stanie znaleźć zasoby w najlepszym momencie do przełamania. Udaje im się zakończyć w kroku i wbić pierwszą rundę: 7/5.

Drugi set zaczyna się trochę w ten sam sposób, z Lebronem i Galanem wywierającymi presję na Argentyńczykach. Ale tym razem to Hiszpanom udaje się przełamać. Logicznie rzecz biorąc, wszędzie trzymają się rękawa: 6/4.

W ostatnim akcie zawodnicy Mariano Amata zaczynają z przytupem i prowadzą 3/0, ale Stupa i Di Nenno ponownie podnoszą poprzeczkę. Mówimy sobie wtedy, że dwie pary już nie odpuszczą, ale po raz kolejny numer 1 łączy trzy gry z rzędu, aby zakończyć pracę: 6/3.

Po nieco ponad 2h30 gry i niezłym numerze niesamowite punkty, faworyci zawodów wydostają się z pułapki Di Nenno/Stupa i zakwalifikują się do nowego finału.

Jutro jest przeciwko Arturo Coello i Agustinowi Tapii że Ale i Juan będą musieli walczyć!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !