Opór trwał seta, a Benjamin Tison i Clément Geens mogli opuścić Amsterdam z podniesioną głową. Po godzinie i kwadransie gry para francusko-belgijska przegrała z Lebronem i Galanem. Wynik końcowy: 7 / 6 6 / 0.

Wszyscy fani padel we Francji i Belgii byli nieuchronnie rozczarowani decyzja Amsterdam Open o nie transmitowaniu tej XNUMX/XNUMX finału. Jednak historia pierwszego francuskiego zawodnika płci męskiej i pierwszego belgijskiego zawodnika w drugiej rundzie turnieju w World Padel Tour sprawił, że cała planeta wibrowała padel.

Niezakłóceni Benjamin Tison i Clément Geens poprowadzili bardzo dobry pierwszy set przeciwko byłym liderom świata. Francuskojęzyczni pierwsi przełamali się w tym spotkaniu, zanim zostali złapani przez swoich przeciwników. Stosując styl gry odmienny od tego, co zwykle widzimy wśród profesjonalnych graczy, para francusko-belgijska doprowadziła Lebrona i Galana do bardzo zaciętego tie-breaka, który ostatecznie zwyciężyli Hiszpanie.

Przegrana pierwszego seta całkowicie złamie dynamikę Benjamina Tisona i Clémenta Geensa, którzy ucierpieli po agresywnej grze faworytów w drugim akcie. Mimo całej dobrej woli para francusko-belgijska przegrała w drugiej rundzie 6:0.

STATYSTYKI TISON-GEENS-AMSTERDAM-OPEN

Logika została uszanowana w tym spotkaniu zwycięstwem zwycięzców Niemca Padel Otwarty. I nawet jeśli tutaj przygoda Clémenta i Benjamina zakończy się, którym tym razem nie udało się odebrać seta tym, którzy dominowali w padel świat przez trzy lata, obaj gracze mogą być zadowoleni z tego, że odcisnęli piętno na historii padel w swoim kraju podczas Amsterdam Open.

Juan Lebron i Ale Galan przechodzą zatem do ćwierćfinału i jutro zmierzą się z parą Gutiérrez/Gutiérrez w mecz, który wygląda jak zemsta dla Mistrzów Świata 2020!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.