To pozytywny wynik dla francuskich zawodników drugiego dnia turnieju w Amsterdam Open, gdyż z trzech Francuzów, którzy wzięli udział w środowym dniu, dwóch zakwalifikowało się do XNUMX/XNUMX finału.

Działania wojenne rozpoczęły się o godzinie 10:XNUMX dla Benjamina Tisona i Léi Godallier. Na korcie centralnym mieszkaniec Ile-de-France i Belg Clément Geens pisali historię. Spotkanie z zaproszonymi na turniej miejscowymi Bartem Van Opstalem i Urielem Maarsenem stanowiło nie lada wyzwanie. Na koniec meczu dobrze prowadzonego od początku do końca, Clément i Benjamin zapewniają sobie miejsce w XNUMX/XNUMX finału. To piąte zwycięstwo z rzędu w Amsterdam Open pary francusko-belgijskiej, która tuż po kwalifikacjach.

Mieszane wyniki wśród pań

Ze swojej strony Léa Godallier spotkała odwrotny los. W starciu z parą Guinart/Navarro Francuzka i jej partner Eli Amatriain nie były w stanie narzucić swojej gry.Za każdym razem łamane przy serwisie byłego numeru 1 świata, para francusko-hiszpańska przegrała 6/2 6/2. Nowa porażka tej pary, która kończy ich współpracę, Eli Amatriain ogłosił, że po turnieju na Minorce odchodzi na emeryturę. Lea Godallier jest szuka swojego siódmego partnera roku.

Alix Collombon wróciła nieco później w tę środę. Podobnie jak podczas FIP Platinum Sardegna, Francuzka na tym skorzystała porzucenie pary Icardo/Riera. W obliczu szczęśliwych przegranych Ariadny Cañellas i Noemi Aguilar para Rufo/Collombon musiała jedynie rozegrać swoją partię.W niecałe pięćdziesiąt minut gry Alix i Lorena zakwalifikowały się do 6/1 finału z wynikiem 6/0 4/XNUMX. Dzięki temu sukcesowi Lyonnaise i Hiszpan mają mały mecz galowy z wyłączonymi z pierwszej rundy Alejandrą Salazar i Sofią Araujo (TSXNUMX).

Rozumiecie, że Benjamin Tison i Alix Collombon będą mieli wiele do zrobienia w XNUMX/XNUMX finału, aby spróbować rywalizować o miejsce w ćwierćfinale Amsterdam Open.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.