Paula i Ari zaczynają się do tego przyzwyczajać. W przeciwieństwie do niespodziewana para Castello/Osoro, najlepsi na świecie zdobyli bilet na finał w Amsterdamie w ciągu 1 godziny 14 gry: 6/2 6/1.

Josemaría/Sanchez na misji

Od pierwszej gry czterej bohaterowie dobrze weszli w grę, a wymiany były bardzo intensywne. Paula Josemaria używa lewej łapy, ale napotyka dobrą obronę Zazu Osoro. Jeśli jednak wymiany wydają się wyrównane, to liderzy światowej czołówki oferują sobie pierwsze okazje do przełamania przy serwisie Osoro, które bezpośrednio konwertują.

Paula Josemaria i Ari Sanchez rozwijają i narzucają swój rytm. Królowe toru, wspomagane szybkimi warunkami na torze, powodują, że Castello i Osoro popełniają błędy. Obrona Zazu Osoro, dotychczas bez zarzutu, staje się coraz bardziej niepewna.

Po raz kolejny przy serwisie Aranzazu Osoro Paula i Ariana oferują sobie cztery szanse na wygranie pierwszego seta. Po kolejnym wysokiej jakości woleju z bekhendu Ariego Sancheza, liderzy świata wygrywają pierwszego seta w 43 minuty. 6/2.

ARIANA-SANCHEZ-AMSTERDAM-OTWARTE

Numer jeden w trybie walca parowego

Żadnego spadku prędkości na początku drugiej rundy. Wciąż bardzo skupieni, pomimo przegranej w pierwszym akcie, Aranzazu Osoro i Jess Castello dają sobie pierwszą szansę na przełamanie. Nie było alarmu wśród tych, którym udało się zażegnać niebezpieczeństwo, przy wsparciu lekko drżącej ręki Castello.

Reszta meczu będzie oznaczać wiele frustracji dla rozstawionego z numerem XNUMX. Jess Castello i Zazu Osoro popełniają wiele błędów, często próbując zbyt szybko zakończyć punkt. Królowe obwodu wykorzystują każdą okazję, by skrzywdzić swoich przeciwników, zawsze wykonując właściwe ruchy, powodując prawdziwy chaos w parze hiszpańsko-argentyńskiej.

Wydawało się, że ostatnia siła Osoro i Castello opadła wraz z porażką w pierwszym meczu drugiej rundy. W ich grze jest zdecydowanie za dużo marnotrawstwa. Nawet jeśli uda im się odrobić przerwę przy stanie 4:0, Aranzazu i Jessica zaczęli zbyt daleko od tyłu. Najlepsi wykonują zadanie i zdobywają miejsce w finale. Wynik 6/2 6/1.

Ariana Sanchez i Paula Josemaria dostają się do 17. finału, łącznie we wszystkich torach z 21 rozegranych turniejów. Jeśli wygrają, będą mieli pewność, że zakończą rok na pozycji numer jeden na świecie.

Ariana Sanchez i Paula Josemaria zmierzą się ze zwycięzcami drugiego półfinału, Triay/Ortega-Brea/Gonzalez, który zostanie rozegrany w pierwszej rotacji popołudniowej.