To właśnie „zablokowanie” meczu oznaczało koniec nadziei Lucho Capry i Maxi Sancheza na awans do ćwierćfinału WPT Buenos Aires Master. To blokowanie jest zasługą Paquito Navarro, który wraz z Mikiem Yanguasem utworzył rozstawioną szóstkę.

W drugim secie było 5:5, gdy Hiszpanie wygrali pierwszego 6:3. Przy 30/15 po swoim serwisie Sanchez uderza potężnym uderzeniem w Paquito, przyklejonego do tylnej szyby. Ta piłka trafiłaby w punkt 98 na 100, ale nie tym razem: Andaluzyjczykowi nie tylko udaje się zablokować uderzenie, ale dodatkowo oddaje niezwykle spektakularne zwycięskie podanie (patrz vidéo i nasze zdjęcie poniżej).

Niespodziewane podanie Paquito po uderzeniu Sancheza Zrzut ekranu WPT

I chociaż Capra i Sanchez prowadzili w tym drugim secie, zostali przełamani (na punto de oro) po raz drugi z rzędu. Na tej nieoczekiwanej blokadzie nie tylko prysły marzenia Argentyńczyków o 2. secie, ale to mecz wpadł do kieszeni Hiszpanów (3-6, 3-7).

W tej kwarcie Navarro i Yanguas powinni rzucić wyzwanie Lebronowi i Galanowi z numerem 1 na świecie, chyba że ich też zaskoczą bardzo młodzi Augsburger i Libaak, wczoraj niesamowici przeciwko Lijo i Ruizowi.

Znane są już trzy inne plakaty ćwierćfinałowe: Di Nenno / Nieto vs Tapia / Sanyo; Rico/Gutierrez kontra Bela/Coello i Lima/Stupa kontra Chingotto/Tello.

Koniec runda XNUMX ma iść dalej WPT-TV.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.