Le World Padel Tour a opublikował w tym tygodniu swój kalendarz na 2023 rok. O ile kibice są zachwyceni zapowiedzianymi 27 wydarzeniami, o tyle piłkarze wydają się szczególnie poirytowani. Do tego stopnia, że ​​wywierają presję na torze, grożąc, że nie wezmą udziału w Open 1000. A to nie wszystko!

Informacje docierają do nas od naszych kolegów zOlé. Według argentyńskich mediów, wielu graczy, członków PPA, wysłałoby listy do Mario Hernando, dyrektora generalnego WPT, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Uważają bowiem, że kalendarz nie respektuje umowy, która wiąże ich z torem Setpoint Events SA do końca roku.

W pytaniu, trzy główne elementy.

Obecność Open 500 i Open 1000

Mała nowość w kalendarzu WPT: teraz będą dwa rodzaje turniejów Open, 500 i 1000. A Open 1000 będzie działał jak Masters, a mianowicie, że pierwsze cztery rozstawienia rozpoczną się od szesnastego. Dla zawodników te turnieje nie odpowiadają temu, co przewidziano w kontrakcie podpisanym w 2018 roku. Tym samym grożą rozegraniem tylko Open 500, które działają na tej samej zasadzie co stary Open. Te turnieje są trzy, w porównaniu z 18 w Open 1000, byłoby prawdziwym trzęsieniem ziemi dla WPT, gdyby gracze spełnili swoje groźby!

Świat-Padel-Tour-Kalendarz-2023

Nie kolejny turniej!

Jak często tor zastrzega sobie prawo do zmiany kalendarza w trakcie sezonu. W tym celu musi poinformować o zmianie tylko z tygodniowym wyprzedzeniem. Z drugiej strony umowa zastrzega, że ​​nie może dodawać turniejów po opublikowaniu kalendarza.

WPT zadeklarowało jednak, że to drugie „podlegała dodaniu nowych wydarzeń”. Dlatego gracze ostrzegli, że nie będą mieli „brak obowiązku rozgrywania dodatkowych turniejów.”

Niepewność wisi nad Chile i La Rioja Open 1000 previas

We wspomnianej umowie określono również, że obwód ma przekazać swój kalendarz co najmniej na miesiąc przed rozpoczęciem zawodów. Jednak publikacja została opublikowana 18 stycznia, a zapowiedzi chilijskiego i La Rioja Open 1000 zaplanowano na 10 i 13 lutego…

Tym samym gracze zastrzegają sobie prawo do bojkotu tych wydarzeń, które zostały ogłoszone zbyt późno. Poza tym narzekają, że previas do turnieju w Paragwaju (od 24 do 27 lutego) odbywają się podczas Abu Dhabi Master (od 18 do 26 lutego).

Sezon jeszcze się nie zaczął, bo to pojedynek między zawodnikami a drużyną World Padel Tour jest już w toku i wkrótce powinniśmy otrzymać odpowiedź od obwodu. Cokolwiek się stanie, rok 2023 zapowiada się pełen niespodzianek!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !