Trzęsili się przez ponad godzinę, ale triumfowali w 3. secie wygranym na wietrze! Paula Josemaria i Ariana Sanchez wygrały WPT Madrid Master w tę niedzielę, zdobywając 7e tytuł w tym sezonie. Wygrywają również swoje 16e kolejny mecz w tym sezonie.

Podopieczni Gustavo Pratto zostali jednak pokonani przez Aranzazu Osoro i Victorię Iglesias, którzy rozegrali tam swój pierwszy finał turnieju Open lub Master of the World Padel Tour.

Osoro i Iglesias grożą

Mecz rozpoczął się bez zagrożenia dla żadnej z drużyn podczas pierwszych czterech meczów. Wkrótce jednak Aranzazu Osoro i Victoria Iglesias zaczęli być bardziej groźni i skuteczni, podczas gdy Sanchez i Josemaria popełnili kilka błędów.

Lekka dominacja, która zmaterializowała się na 5e gry, kiedy rozstawiona szóstka przejęła usługi Pauli Josemarii. Przy 6-3 Victoria Iglesias pod presją zdołała utrzymać swój serwis na punto de oro (2-4). A w następnym meczu Osoro / Iglesias, przegrywając 2/0 na zagrywce Ari Sancheza, poddali się dopiero w decydującym momencie, o mało nie tracąc podwójnej przerwy (40-4).

Osoro następnie łatwo wygrał swój serwis, potwierdzając pewien spokój pary outsiderów (5-3). A służąca do seta Victoria Iglesias wygrała pierwszego seta 6/4 przy pierwszej okazji. Dominacja potwierdzona statystykami, 53% zdobytych punktów, dwa decydujące punkty do jednego zdobytego i przerwa do zera.

Nowa przerwa na wejście do drugiego seta

Od początku drugiego seta Osoro i Iglesias byli przedsiębiorczy, przyznając sobie trzy punkty przełamania za zaangażowanie Pauli Josemarii. Pierwsza jest dobra, pozwalając parze hiszpańsko-argentyńskiej na prowadzenie 1-0 po 57 minutach meczu. Ale Sanchez / Josemaria mocno naciska i udaje się wyrównać na punto de oro (1-1).

Sanchez następnie łatwo wygrał zagrywkę, pozwalając faworytom po raz pierwszy prowadzić w tym finale (2-1). Czy to punkt zwrotny w grze? Wymuszanie trwa rzeczywiście w służbie Osoro, który chociaż prowadził 40/15, zostaje pozbawiony służby na nowym punto de oro, 5e Gry. Hiszpanie 3-1 są zdeterminowani, aby ten drugi set nie umknął.

Ale w następnym meczu Osoro i Iglesias wracają do walki i zdobywają trzy break pointy na serwisie Josemarii: to nie wystarczy! Wracając do ściany, Sanchez i jego partner wracają i wkładają do kieszeni nowe punto de oro: 4-1.

W tej grze nic nie jest łatwe, wszystkie punkty i gry zdobywa się z bólem. Iglesias w końcu wierzy, że dotrzymuje zobowiązania do 6e Gra ? Cóż, nie, Hiszpanie wracają i dostają swoje 5e punto de oro meczu (7. w sumie) i ich 3e przerwa seta: prowadzą 5-1 i służą do seta.

Czy Iglesias i Osoro poddadzą się i skupią na 3e ? Wcale nie: natychmiast przerwali jedną z rzadkich białych gier tego finału (5-2). Ale natychmiast Ari i Paula wracają do ataku, aby pokazać, że są szefami: przejmują usługę Osoro i kończą seta 6-2.

Osoro i Iglesias ratują honor w 3. secie

Wszystko zostaje wznowione, zaczyna się nowy mecz. Para Sanchez / Josemaria wydaje się być kierowana przez niezachwianą determinację. Trzyma swój serwis i od razu zachwyca Victorią Iglesias, zanim Sanchez potwierdza przerwę: set trwał 10 minut i jest już 3-0!

W swoim następnym meczu serwisowym Aranzazu Osoro nie oparł się huraganowi „Ari-Paula”: kolejna przerwa i wynik wyniósł 4-0. Hiszpańscy mechanicy nadal mogą być zacięci? Odpowiedź brzmi nie. Osoro i Iglesias uratują honor, strzelając bramkę, ale Ariana Sanchez nie drży, gdy kończy ten finał na swoim serwisie.

Hiszpanie wygrywają 4/6 6/2 6/1, potwierdzając, że są na dobrej drodze do zdobycia miejsca numer jeden na świecie.

Kontynuacją uroczystości jest finał mężczyzn, będzie kontynuowana w Madrycie… et sur Kanał + Sport 360

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.