Przejdźmy do drugiego ćwierćfinału mężczyzn Mistrzowie WPT Madryt. Na tym spotkaniu plakat był bardzo interesujący, ponieważ był przeciwny Martin Di Nenno / Franco Stupaczuk à Jorge „Cokie” Nieto / Jon Sanz. Pomimo dobrych wyników tego ostatniego, poziom obu Hiszpanów jest nadal nieco wysoki, a z biegiem turniejów wydaje się, że coraz lepiej dogadują się na torze i poza nim. To jednak nie wystarczyło, aby zatrzymać faworytów spotkania.

Sanz / Nieto przejmuje kontrolę

Bardzo zmotywowani dwaj młodzi gracze weszli do „klatki” niczym dwa lwy gotowe ugryźć swoją ofiarę. Bardzo ofensywni, zaskakują swoich przeciwników, budząc wątpliwości już w pierwszej rundzie. Nieprzyzwyczajeni do złego traktowania, „los Superpibes” nadal próbowali czegoś, ale bez powodzenia, a temu drugiemu nie udało się dobrze wykorzystać swojej gry. Madrilenian Nieto, który w tym tygodniu gra u siebie, podtrzymuje na duchu zachęta rodziny i zamierza dać z siebie wszystko, aby stworzyć niespodziankę dnia.

sanz nieto malaga otwarte

„Los Superpibes” podejmują działania

Mściwi, a przede wszystkim urażeni, dwaj Argentyńczycy nie powiedzieli ostatniego słowa i wracają do 20 x 10 z nożem w zębach. Zdeterminowany, aby podwyższyć wynik, „el chaqueño” i jego partner przyspieszyli tempo, pozostawiając dwóch Hiszpanów na uboczu. Mocni i agresywni przekształcili drugą rundę w demonstrację, pozostawiając publiczność bez słowa. O wyniku tego spotkania zadecydował zatem decydujący trzeci set, w którym każda z par zamierzała zostawić skórę na torze.

Zacięty pojedynek

W ostatniej rundzie żadna z drużyn nie zamierzała zwalniać tempa. Przez większą część seta kwartet na parkiecie atakował cios za cios, pozostawiając wątpliwości, która drużyna wyjdzie zwycięsko z tego spotkania. Podczas gdy Argentyńczycy prowadzili 5/4, dwójka przyjaciół zdołała wśliznąć się do przełamania, wygrywając w dziesiątym i ostatnim gemie seta. Dlatego też po ponad 2 godzinach i 20 minutach gry Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno wyszli zwycięsko z tej długiej i trudnej bitwy. W ten sposób znajdą Paquito Navarro i Federico Chingotto, którzy nieco wcześniej zatomizowali Momo Gonzalez i Javiera Garrido 6 - 4.

Wynik końcowy: 3/6 - 6/1 - 6/4

Następny mecz, w którym Agustin i Sanyo Gutierrez zmierzą się z Maxi Sanchezem i Lucho Caprą, będzie transmitowany na kanałach grupy Canal+.