W pierwszym tego dnia półfinale mężczyzn zmierzyły się ze sobą pary Navarro/Chingotto i Stupaczuk/Di Nenno. Cóż za walka między obiema parami rozegrała się w tym sezonie: po ponad 2 godzinach i 40 minutach zmagań to argentyńska para zwyciężyła 5:7, 7:6(3), 6:0.

Po ich klęsce z 16. finału Na Greenweez Paris Major „Superpibes” znaleźli się w półfinale turnieju, mierząc się z pewną siebie parą. Ten plakat wyglądał jak zemsta po finale Human Padel Toulouse Open, wygrana przez argentyńską parę.

Udana pierwsza runda

Fanfarowy początek pary Navarro/Chingotto. Jeśli w pierwszym meczu obronią pierwszy break point, Hiszpan i Argentyńczyk narzucą swoją grę swoim przeciwnikom. Gitara będzie ryczeć od następnej partii, pierwsze wyłamanie ręki, co bardzo szybko potwierdziło się.

Nie licząc wybuchu dumy „Superpibes”. Pokonany podczas pierwszych dwóch złotych punktów Stpua / Di Nenno wykorzystał nieporozumienie między Chingotto i Navarro, aby odrobić stratę i wrócić na właściwe tory w pierwszej rundzie. Powrót do 3-3.

Po kilku błędach na forhendzie u Fede Chingotto pojawiają się pewne oznaki irytacji. Jednak jemu i Paquito udało się przejąć stery w meczu i powstrzymać powrót Stupy i Di Nenno.

Możliwości wyłącznika następują po sobie tak samo, jak złote punkty. Solidnie, obie drużyny zdołały utrzymać zaangażowanie i po pięćdziesięciu minutach gry był remis: 4-4.

W tej części meczu idziemy cios za cios i żadnej z drużyn nie udaje się odbić od wyniku. Na nową przerwę trzeba będzie poczekać do dwunastego meczu, który doprowadzi do zwycięstwa Chingotto/Navarro w pierwszej rundzie. Bardzo wyrównany pojedynek obu drużyn w tym secie, który trwał 1h07.

Wynik pierwszego seta: 7/5.

Stupaczuk/Di Nenno, zużyty

Drugi zestaw parytetu pomiędzy dwoma zespołami, każdy wygrywa swój serwis. Jednak para Chingotto/Navarro dostała nawet nieoczekiwanego wzmocnienia w pierwszym meczu: gdy stracili punkt, piłka spadła ze spodenek Federico Chingotto. Przypominamy, że o godz padel, jeżeli piłka wypadnie z kieszeni gracza po raz pierwszy, punkt należy powtórzyć. Zamiast możliwego break pointu dla „Superpibes”, partię ostatecznie wygrał Navarro/Chingotto.

Set obrócił się jednak na korzyść „superbibes”, które wykorzystały słabą grę rywali, po podaniu Paquito Navarro. Uzyskali pierwszą przerwę w drugiej rundzie po kilku dobrze rozegranych meczach serwerów.

Fizycznie lepiej czujemy się ze Stupą i Di Nenno w połowie drugiej rundy. Na lewej przekątnej przewagę w wymianach wykorzystuje Franco Stupaczuk. Są przyzwyczajeni do wygrywania drugiej rundy. Navarro i Chingotto nie poddali się i nawet udało im się dogonić przerwę. 5:5, jak w pierwszym secie.

„Superpibes” od razu odzyskali przewagę i mieli nawet seta na 6:5, ale duży błąd Franco Stupaczuka przywrócił rywalom do gry. Argentyńska para nie uległa rozproszeniu, wygrała tie-break i wznowiła mecz.

Wynik drugiego seta: 7-6 (3).

Zwycięstwo przez nokaut

Ostatni set i świetnie zaczynamy z czterema przełamaniami dla pary Chingotto/Navarro. Inteligentnie ratują ich Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno. Następnie argentyńska para rozwinęła się i narzuciła swoim przeciwnikom dwanaście punktów z rzędu, szybko prowadząc 3:0 w trzeciej rundzie.

Zdezorganizowany agresywną grą Stupaczuka/Di Nenno, Paquito często znajduje się na prawej stronie, a Chingotto na lewej, ku ich wielkiemu nieszczęściu. Finaliści Greenweez Paris Major zatonęli w ostatniej rundzie i byli w dużej mierze zdominowani w wymianach. Wynik jest mocny, 5:0 po zaledwie dwudziestu minutach gry.

„Superpibes”, zamontowane na sprężynach, nie pozostawiają nic swoim przeciwnikom. W meczu, który był wyrównany w pierwszych dwóch rundach, Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno zniesmaczyli Paquito Navarro i Federico Chingotto, zadając im wynik 6:0.

Po porażce po stronie Paryża argentyńska para nie bez strachu wróciła do finału. Wynik końcowy: 5-7, 7-6(3), 6-0.

Na poznanie ich przeciwników będziemy musieli jeszcze trochę poczekać w drugim półfinale tego dnia. Kto dotrze do finału Madrid Masters, Coello/Tapia czy niespodziewana para Gutiérrez/Gutiérrez?