Léa Godallier i Ariadna Cañellas wygrały wielką walkę z Sandrą Bellver (44) i Claudią Jensen (41) w XNUMX/XNUMX finału World Pádel Tour Marbella Challenger.

Co za gra ! Spodziewaliśmy się wielkiej bitwy pomiędzy Léą Godallier / Ariadną Cañellas i Sandrą Bellver / Claudią Jensen i nie zawiedliśmy się! W drugim starciu te dwie pary zaoferowały nam mecz w trzech setach. Różnica polega na tym, że tym razem zwycięzcami zostali Léa i Ari!

Lea i Ari nie panikują

Mecz zaczyna się bardzo ciasno, obie pary grają ostro, a kilka gier jest rozstrzyganych w decydującym momencie. Ten niezwykle zrównoważony pierwszy set logicznie prowadzi do tie-breaka. Bardziej skuteczna para włosko-hiszpańska od samego początku prowadzi na czele i nie odpuszcza. Pierwszy zestaw Bellver / Jensen.

Uważa się, że Francuzka i jej hiszpański partner otrzymali cios w głowę. Co gorsza, stracili serwis na początku drugiego seta na „punto de oro”. Na krześle ich trener „Guti” mówi im, żeby nie wpadali w panikę. Lea i Ari ponownie startują i wygrywają 5 kolejnych gier, aby przekazać przeciwnikom 6/2. W trzecim secie w tym samym tempie doganiają, szybko prowadząc 4/2. Ale Włosi i Hiszpanie się nie poddają. Powoli zbierają i odzyskują swoją służbę na „punto de oro”.

Koniec meczu nie do utrzymania

Obie drużyny poddają się cios za cios i znów zaczynamy od decydującego meczu. Żadna para nie chce odpuścić i przy 5/6 w tie-breaku Lea i Ari oszczędzają punkt meczowy po zwycięskim strzale Hiszpana. Kontynuują z nowym wygrywającym punktem iz kolei uzyskują punkt meczowy, który zamieniają po dobrze skonstruowanym punkcie, który prowadzi do winy przeciwnika.

Wielkie zwycięstwo Francuzów i Hiszpanów, którzy rewanżują się i wracają do ósmego miejsca, gdzie czekają jutro, o 09:00 Mari Carmen Villalba (21) i Celeste Paz (43). Trudna gra, ale powinna być interesująca.

Léa jest teraz ostatnią francuską szansą w tym turnieju. Wczoraj Melissa Martin i jej partnerka Nerea Derbis, pozytywny dla Covid-19, zostali zmuszeni do rezygnacji. Dziś wieczorem Benjamin Tison i Teo Zapata ukłonili się Mouliaa / Goenaga. Dla ich ostatni wspólny turniejdwóm znajomym nigdy nie udało się zagrać jak najlepiej padel. Przechylają się 4/6 5/7.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !