To proste, World Padel Tour Mistrzowski finał 2023 będzie najmłodszym w historii, ze średnią wieku 28 lat i trzech miesięcy! Do tej pory rekordem była edycja 2021, w której średni wiek wynosił 29 lat i dziewięć miesięcy.

W tych zawodach po raz pierwszy wystąpi siedmiu zawodników: czterech mężczyzn i trzech dziewcząt.

Po męskiej stronie tak Jon Sanz, Miguel Yanguas, Coki Nieto i Javi Garrido. Wśród dziewcząt nowe nazywane są Claudia Jensen, Jessica Castello i Tamara Icardo (który został wybrany w 2021 roku, ale nie mógł grać z powodu kontuzji).

Potwierdza to wzmocnienie pozycji młodzieży w społeczeństwie padel światowy. Rzeczywiście, w tym roku pobito wiele rekordów w zakresie przedwczesności: najmłodsi finaliści płci męskiej i żeńskiej, najmłodsza para w finale, najmłodsza para, która zdobyła tytuł, najmłodsza para została numerem jeden i najmłodszy zawodnik, który został numerem jeden... Dodaj do tego odejście kilku legend na emeryturę i rozumiecie, że nasz sport przeżywa prawdziwą rewolucję na wyższym poziomie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !