Chory przez cały tydzień Sanyo Gutiérrez wytrzymał w ten czwartek 36 minut w Palau Sant Jordi, zanim się poddał. Ciężki cios dla Argentyńczyka i jego ówczesnego kolegi z drużyny Mike’a Yanguasa, który rozegrał swój pierwszy mecz Final Master.

Kiedy po jednej stronie umieścisz numery 1 na świecie, a po drugiej dwóch graczy, którzy nigdy nie grali razem w profesjonalnym meczu, zazwyczaj mamy do czynienia z niezrównoważonym meczem. Jeśli jednak na dodatek któryś z zawodników jest chory i również nie gra po swojej stronie, to mamy prawo do zupełnie jednostronnego meczu…

I choć Coello i Tapia prowadzili 6/0 3/1, „El Mago” wyraźnie wyczerpany poddał się. 39-letni Argentyńczyk, który w tym sezonie bardzo narzekał na gorączkowe tempo, wreszcie będzie mógł odpocząć i mamy nadzieję, że w 2024 roku wrócimy do świetnej formy. Z Paquito Navarro?

Arturo Coello wygrał swój pierwszy mecz w finale mistrzowskim i zakwalifikował się z Tapią przez ostatnie cztery. Mecz, który nie będzie kosztował zawodników Gusa Pratto zbyt wiele energii, ale który nie pozwoli im naprawdę zorientować się na tym, który powinien być powolny (w przypadku rozbojów Coello nie było to zbyt oczywiste…). Może to mieć wpływ na sobotę w czekającym ich miłym starciu z Paquito Navarro i Fede Chingotto, którzy wręcz przeciwnie miałem mnóstwo czasu, aby ocenić dzisiejsze warunki !

Tymczasem do zobaczenia jutro na pozostałej części ćwierćfinału!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !