Świetny początek drugiej części ćwierćfinału finału Barcelona Master Final z bardzo ważnym meczem wejściowym pomiędzy nimi Osoro/Castello i Araujo/Salazar. Te dwie pary spotykały się już w tym sezonie, z przewagą pary Osoro/Castello.

W pierwszym ćwierćfinale, który odbędzie się w najbliższy piątek, tendencja ta została po raz kolejny potwierdzona. Pod koniec spektakularnego meczu w końcu nadszedł ten moment Aranzazu Osoro i Jessica Castello zapewniły sobie miejsce w półfinale : 5/7 6/4 6/2.

Pierwszy zestaw zawisł

Pierwsza runda jest szczególnie zacięta. Gracze idą cios za ciosem. A jeśli przełamanie nastąpi wcześnie, na korzyść Osoro/Castello, reakcja Alejandry Salazar i Sofii Araujo będzie niemal natychmiastowa.

Wszystkie gry z tego zestawu są wciągające, żadna z drużyn nie chce przegapić swojej szansy. Jednak po bardzo złym serwisie Castello i Osoro, Alejandra i Sofia przejmują prowadzeniew najlepszym momencie, odkąd wygrali pierwszego seta: 7/5.

FINAŁ MISTRZOSTW ARAUJO SALAZAR

Początek napięć…

Mimo porażki w pierwszej rundzie Aranzazu Osoro i Jessica Castello wracają na tor z dużą ilością złości i dobrymi intencjami. Od pierwszego meczu para hiszpańsko-argentyńska zdołała się przełamać dzięki m.in bardzo agresywna gra.

Tym razem dwóch graczy, którzy wyciągnęli wnioski ze swoich błędów, nie dają odpocząć swoim przeciwnikom. Już, istnieją możliwości dla nasion numer 4. Ale Ale i Sofia nie mogą tego zrobić. Zaczynają się napięcia. Obaj gracze wchodzą na ławkę rezerwowych i żartobliwy gest Salazara co pokazuje podekscytowanie jego zespołu.

Si Sofia krytykuje Alejandrę za nieprawidłowe ogłoszenie o stażu swoich przeciwników, Ale ma napiętą twarz i nawet rzuca butelką. Wreszcie para hiszpańsko-portugalska wymyka się temu zestawowi: 6/4.

FINAŁ MISTRZOSTWA JESSA CASTELLO

Trzeci zestaw jednokierunkowy

W trzecim secie Ale Salazara i Sofii Araujo nie będzie już cudownego eliksiru. Brakuje dwóch zawodników, którzy w ogóle nie wydają się już razem na torze 4 możliwości przerwy w pierwszym meczu, 2 w następnym.

Jess Castello i Zazu Osoro, którego postawa jest nienaganna na torze, wykorzystaj każdą okazję. Przełamali na początku trzeciego seta. Na chmurze Osoro i Castello rozwijają się, oferując punkty stratosferyczne, wspaniałe ruchy obronne i niesamowity refleks.

Oburzony, Alejandra Salazar i Sofia Araujo nie mogą nic zrobić. Mimo wygranej w pierwszej turze w końcu się poddali, 6/2.

Dlatego ten mecz zostanie naznaczony przez liczba niewykorzystanych szans pary hiszpańsko-portugalskiej (3/12) i napięcia między Araujo i Salazarem. Stowarzyszenie, którego przyszłość jest obecnie nieznana, choć pojawiło się już kilka plotek.

Dla Jessiki Castello i Aranzazu Osoro sen trwa. Jutro obaj zawodnicy zmierzą się ponownie ze zwycięzcą meczu Triay/Ortega – Alayeto/Sainz. Mecz, który będziemy śledzić w trzeciej rotacji dnia, na kanałach grupy Canal Plus.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.