To był finał przed finałem. Paula Josemaria i Ariana Sanchez były przeciwne parze w formie chwili, Delfi Brea i Bea González, to clasico w sezonie, pomiędzy dwiema formacjami, które wibrują świat padel en 2023, zapowiadało się gorąco.

W istocie znaleźliśmy dwa zespoły o dwóch różnych dynamikach. Z jednej strony światowy numer 1, wymknęło się spod kontroli podczas ostatnich turniejów. Na inne, superpiba bardzo wysportowany, który kontynuował 14 kolejnych zwycięstw.

Ten mecz będzie miał wiele aspektów, przerywane niepewnością i napięciem. Wreszcie, po bardzo zaciętej walce, trwającej ponad 2h30 gry, Delfi Brea i Bea Gonzalez zapewniły sobie miejsce w finale finału WPT Master w Barcelonie: 7/6(5) 3/6 6/2.

Pierwszy set z wieloma przerwami

Na początku pierwszej rundy czujemy, że Ariana Sanchez jest nieco niżej, trochę jak podczas ćwierćfinału z Rierą/Icardo. Światowy numer 1 popełnia wiele błędów surowy. To kosztuje pierwszą przerwę w tej grze.

Z przodu, Bea González i Delfi Brea okazywać dużo agresji. Uderzenia superpiba całkowicie zdezorganizować swoich przeciwników. Demonstruje para hiszpańsko-argentyńska dużo mistrzostwa i wydaje się, że dobrze rozpoczęli ten mecz.

Jednakże, Ari i Paula znajdują rozwiązanie i wznowić późną przerwę. Jeśli ponownie zostaną złamani, wrócą, aby ponownie zdobyć gola. Mecz w Palau Sant Jordi trwa w najlepsze.

Czterech graczy atakuje cios za cios. Koniec z przerwami na koniec seta, obie pary zmierzają do tie-breaka. Podobnie jak w pierwszej rundzie, ten decydujący mecz jest bardzo zacięty. Ale dalej 2 błędy Pauli i mnóstwo emocji po powietrznym meczu Ariany SanchezThe superpiba udało się wygrać pierwszego seta: 7/6(5).

FINAŁ BEA GONZALEZ DELFI BREA MASTER

Irytacja Delfiego Brei kluczowym czynnikiem w drugiej rundzie

W drugim zestawie bierzemy te same i zaczynamy od nowa! Pierwszy mecz i pierwsza przerwa dla Delfiego Brei i Bei Gonzalez. Paula i Ari, nieco przytępieni w pierwszym akcie, łatwiej ustępują. Kiedy jednak mówimy sobie, że Bei i Delfi nic się nie stanie, całkowicie tęsknią za swoją grą. Numer 1, który nie prosił o tak wiele, może zatem wrócić do wyniku.

Jak Araujo i Salazar podczas kwatery, pojawiają się pewne napięcia między Delfi Breą i Beą Gonzalez. Niezadowolona ze swojego partnera – tylko w jednym punkcie – Delfi całkowicie odchodzi od partnera. Atmosfera pomiędzy dwójką przyjaciół, którzy już prawie na siebie nie patrzą, jest bardzo napięta..

Numer 1 na świecie wykorzystuje tę chwilę niepewności, aby przejąć stery tego spotkania. Jeśli pod koniec drugiej rundy będzie lepiej, Brea i Delfi zaszły zbyt daleko, aby mieć nadzieję na coś lepszego w tej rundzie.

Paula Josemaria i Ariana Sanchez w całym meczu wracają do rundy: 6/3.

MASTER FINAŁ ARIANA SANCHEZ

Brea i Gonzalez, definicja odwagi

Ponowna mobilizacja Delfi Brei i Bei Gonzalez jest absolutnie konieczna jeśli chcą zachować szansę na awans do finału. W przerwie pomiędzy obydwoma setami Delfi opuszcza boisko, prawdopodobnie po to, aby nieco zmniejszyć ciśnienie. Wydaje się, że to działa, odkąd para hiszpańsko-argentyńska otwiera swój kontuar i próg rentowności od wejścia.

Na ławce rezerwowych grają trenerzy Ariany Sanchez i Pauli Josemarii jasna instrukcja "rozwiązać nasze problemy z siecią„. Dyrektywa, która działa od numery światowe 1 w końcu odblokowują swój licznik w tej decydującej rundzie: 3/1.

Problemem jestAri i Paula nie mają kluczy do włamania. Nie są w stanie zakłócić porządku świata nr 3, który trochę odnalazł się w tym meczu. Hiszpanie gonią za wynikiem i utrzymywał się w grze na poziomie 5/2.

Delfi Brea i Bea Gonzalez, dzięki sile charakteru, będzie szukać punktu meczowego dla Ariego Sancheza, który wciąż ma gorączkę w tym meczu. Para Brea/Gonzalez udaje się zaangażować ostateczna wina Pauli Josemarii.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory superpiba więc idź rozegrać swój jedenasty finał w tym sezonie, wszystkie obwody razem wzięte. Ofiarowują sobie mimochodem 15è kolejne zwycięstwo.

Obaj zawodnicy potwierdzają swoją obecną formę i czekają teraz na swoich przeciwników. Czy znajdą swoich wielkich rywali? Triaya i Ortegi ? A może zmierzą się także z parą w doskonałej formie, Osoro i Castello ? Odpowiedź od 17:XNUMX, w trzecim meczu dnia.

Dla królowych roku 2023 to koniec sezonu. Wiemy, znajdziemy Paula Josemaria i Ariana Sanchez razem w 2024 r. na torze Premier Padel.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.