W trzecim ćwierćfinale dnia na pewno nie będzie meczu z buldożerem Gemma Triay i Marta Ortega na torze. Para numer 2 na świecie pozostawiła swoim przeciwnikom tylko dwa krótkie partie, Mapi Alayeto i Lucia Sainz, który mimo wszystko pod koniec drugiego seta przeżył wybuch dumy.

Łatwe zwycięstwo Triaya i Ortegi, 6/0 6/2. Ten mecz kładzie kres ogromnej karierze Mapi Alayeto, który odtańczy ostatni taniec na czarnym dywanie Palau Sant Jordi, ale bez bliźniaka Majo. Ta ostatnia nadal będzie do niej dołączać na torze pod koniec spotkania, na przedostatni moment emocji, przed planowanym na sobotę hołdem.

Gemma Triay i Marta Ortega, pogrążone w zamęcie podczas ostatnich turniejów, w końcu odnajdują ostatnią czwórkę.

FINAŁ MISTRZOSTW MARTY ORTEGI

Na koniec spotkania, zwycięstwo wydaje się bardzo anegdotyczne. Ponieważ tak, to ostatni raz, kiedy się widzimy bliźniacy Alayeto na World Padel Tour ale także i przede wszystkim w profesjonalnym turnieju.

Obydwaj zwycięzcy spotkania mieli słówko dla młodych emerytów. Gemma Triay pochwaliła się wspaniałą karierą z Gemelas Atomikas. "Będzie ich bardzo brakować padel“, zadeklarował zawodnik z Minorki. „Wymyślili na nowo padel… jest coś przed i po bliźniakach Alayeto– dodała Marta Ortega.

Otwiera się nowa karta w historii padel. Nasz sport na pewno straci w tym sezonie wiele ze swoich legend.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.