Był to drugi półfinał kobiet tego dnia, po zwycięstwie Bei Gonzalez i Delfi Brea, wcześniej rano. Para numer 2 na świecie, Triay/Ortega, sprzeciwiał się „mały„niespodzianka turnieju”: Osoro/Castello.

Jess i Zazu rozpoczęli to spotkanie bardzo źle. Jednak w obliczu nieco stępionej pary Triay/Ortega, outsiderami tego turnieju, niespodzianek z tych półfinałów obaj gracze zapewniają sobie najlepsze zwycięstwo w swoim sezonie. Po zaciętej walce trwającej ponad dwie godziny Jessica Castello i Aranzazu Osoro zwyciężyły w trzech setach: 1/6 6/2 6/4.

Pierwszy zestaw jednokierunkowy

W pierwszej rundzie tego meczu właściwie nie było żadnego meczu. 0 punktów przerwania dla Jessiki Castello i Aranzazu Osoro, którzy stracili 6/1. Z przodu, współczynnik konwersji nie jest ogromny, ale wystarczy: 3/12.

To powiedziawszy, pierwsza runda tak naprawdę nie jest „wygrał”Martity i Gemmy, ale raczej zagubiony, przez swoich przeciwników. Rzeczywiście, Jessica i Aranzazu popełnili wiele błędów, oferując numerowi 2 zdecydowanie zbyt wiele możliwości. Trzeba powiedzieć, 2 puntos ze złota stracony po swoim serwisie szybko doprowadzili do double-breaka.

choćby para Castello/Osoro zawsze robi, co może aby wrócić do gier, mały brak regulacji wyjaśnia wynik, który jest trochę surowy: 6 / 1.

FINAŁ MISTRZÓW ORTEGI

Le Wróć z Osoro/Castello

Drugi set rozpoczyna się od kolejnej dynamiki dla Jessiki Castello i Aranzazu Osoro. Są dwaj gracze bardziej wyrazisty i popełnij trochę mniej niewymuszonych błędów. W grze ta zmiana jest odczuwalna od tego czasupękają pierwsi w tej drugiej turze.

W tym secie debaty były wyrównane. Obydwa zespoły w końcu odnajdują swoje położenie. Gemma i Martita szybko zrywają, ale wszystko ich wysiłki są daremne ponieważ po raz kolejny zostały złamane. W drugiej formacji w końcu znajdziemy Jessicę Castello i Aranzazu Osoro, które znamy. Bardziej agresywny, bardziej efektowny i przede wszystkim znacznie bardziej demonstracyjny.

Wątpliwości zaczynają osadzać się w głowach światowej dwójki. Marta Ortega, stosowany w 80% bel, popełnia szereg błędów. Dzięki temu Aranzazu Osoro i Jessica Castello mogą wrócić do tego meczu: 6/2.

Mentalne zwycięstwo Castello/Osoro

Poziom idzie w górę o oczko w ostatniej rundzie i obie drużyny mają ogromne trudności z dotrzymaniem swoich zobowiązań. Na W ciągu pierwszych 7 gemów w secie następuje 6 przerw przez obie formacje. Jakie to trudne dla kelnerek w tej rundzie!

Wreszcie nadchodzi bunt outsiderami spotkania, które – w końcu – nadchodzi aby wygrać ich stawkę. W kolejnej akcji, gdy prowadzili 40:15, Jessica Castello i Aranzazu Osoro bohatersko wracają i zdobywają punkty. rekrut tego półfinału za odwagę, idź odpocząć i służyć, na mecz.

Nie spodziewaliśmy się, że będą na takim poziomie. Biorąc pod uwagę wygląd pierwszego seta, Jessica i Aranzazu nie byli faworytami. Jednak w ostatniej akcji meczu podnieśli głowę. A na zwycięskim polu, po przekątnej od Gemmy Triay, Jess Castello, dobrze wspierana przez swojego partnera Zazu Osoro, oferuje siebie finał Master Final.

FINAŁ MISTRZOSTWA ARANZAZU OSORO

Pierwszy finał Mistrza, Na rekrut meczu, Jess Castello. Dlatego ona i Aranzazu dołączają do Delfi Brea i Bea Gonzalez w finale ostatniego finału mistrzowskiego. „Pozostajemy ocalałymi z tego turnieju„, nadal potwierdza Jess Castello pod koniec meczu. Pojechali po to zwycięstwo.”do umysłu„, jak zeznał Aranzazu Osoro.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.