Pierwszy półfinał mężczyzn w Barcelonie i ważny mecz pomiędzy nimi Paquito Navarro/Federico Chingotto et Agustín Tapia / Arturo Coello. Dwie bardzo różne drużyny na papierze, z numerami 1 na świecie szukającymi sensacji, które pod koniec sezonu miały spore trudności, pomimo tytułu w Meksyku. Potem byli Navarro i Chingotto ulubieńcy tłumu, którzy grali razem na ostatnim turnieju.

Spotkały się te dwie grupy wielokrotnie ten sezon. Jednak Fede i Paquito tego nie zrobili nigdy nie wygrał twarzą w twarz z Coello i Tapią. To był moment metronomy tego sezonuw tym półfinale.

Ostatecznie zwycięstwo w trzech setach Paquito Navarro i Federico Chingotto: 4/6 6/4 6/4.

Zbiór straconych szans

Ten pierwszy set to scena zbyt wielu wiele straconych szans. Break pointy dla obu drużyn, 5 punkty złota w 8 meczach, statystyki są szalone. Wygląda jednak na to, że żadna z drużyn nie chce wykorzystać przewagi. Serwery solidnie wywiązują się ze swojego zaangażowania i nie ma przerwy na początku seta.

Jest 4-4, w czas pieniędzy pierwszej rundy sytuacja Navarro i Chingotto się komplikuje. Jak dotąd solidne, Fede i Paquito opuszczają mecz, co daje światu numer 1 przerwę.

Agustínowi Tapii i Arturo Coello wystarczy tylko jeden mecz przejąć prowadzenie w tym spotkaniu. Przełamując w najlepszym momencie, wyszli na prowadzenie pierwszego seta: 6/4.

FINAŁ MISTRZOSTW AUSTINA TAPII

Przebudzenie Paquito i Super Szop pracz

W dobrej dynamice Arturo i Agustín już oferują rozbijać piłki w pierwszym starciu drugiej rundy. Na szczęście dobra forma Paquito i Federico działa na ich korzyść. Udało im się utrzymać w tym meczu.

Ostatecznie to para Chingotto/Navarro jako pierwsza przełamała się w tej rundzie i objęła prowadzenie. Jednak załamanie będzie kosztować przerwę outsiderami tej części. W Paquito pojawia się lekka irytacja. Na szczęście, Gaby Reca znajduje właściwe słowa, aby ponownie zmobilizować swój zespół.

W drugiej rundzie, równie wyrównanej jak pierwsza, Paquito i Fede wszędzie wracają do planu. Znowu mogą marzyć o finale.

FINAŁ MISTRZOSTW PAQUITO NAVARRO FEDE CHINGOTTO

Chingotto i Navarro zdołali się pozbierać

Podobnie jak w drugim akcie, są to Chingotto i Navarro, którzy pękają pierwsi. Uważamy, że światowi numer 1 mają większe wyzwania fizyczne. Łaska dla outsiderami którzy wykorzystują okazję do szybkiego przełamania w tym decydującym secie.

Agustín Tapia wzywa fizjoterapeutę, oczywiście na ból rwy kulszowej. 3-minutowa przerwa, która zaszkodzi Paquito. W swojej grze serwisowej Navarro wykazuje się niesłabnącą nonszalancją i to kosztuje go przerwę. Powrót do 4-3 dla numer 1 na świecie, usługa do naśladowania.

Zakończenie spotkania przyspiesza i staje się całkowicie szalone. Paquito i Fede ratują punkty przerwania… Agustin i Arturo ratują punkt meczowy. Na nieszczęście dla numer 1 świata była jeszcze sekunda do obrony. W transie Fede i Paquito oferują sobie miejsce w finale.

Nowy finał dla pary Navarro/Chingotto, a przede wszystkim pierwsze zwycięstwo za ten trening przeciwko światowym numerom 1, w siedmiu konfrontacjach.

Ze swojej strony Arturo Coello i Agustin Tapia nie będą mogli zakończyć swojego niesamowitego sezonu nowym tytułem, ani 100è zwycięstwo. Będziemy mieli jeszcze okazję zobaczyć ich ponownie w przyszłym sezonie!