Jest oczywiste, że pierwsze dwa ćwierćfinały rozegrane w najbliższy piątek będą trwały. Po zwycięstwie Castello i Osoro nad Araujo/Salazarem, to była kolej Lebrona/Galana i Nieto/Sanza aby wrócić na właściwe tory. Walka między tymi zespołami była zacięta i potrzebowały trzech setów, aby podjąć decyzję.

W tym całkowicie szalonym meczu w elektryzująca atmosfera, ostatecznie to Lebron i Galan uciekli później 2:21 gra : 6/3 2/6 7/5.

Lebron i Galan, imperialni w upalne chwile

100% złotych punktów zdobytych w pierwszej rundzie (4/4), to statystyka pierwszego zestawu. Juan Lebron i Alejandro Galan przełamują wynik od początku tego meczu. Coki Nieto i Jon Sanz natychmiast wznowili służbę, powodując przerwę w grze byłym światowym numerem 1.

Ważne momenty są jednak na korzyść Lebrona i Galana. TO Lobo i Galantico są imperialne w decydujących punktach. Czujemy jednak, że Coki Nieto i Jon Sanz nigdy nie są daleko. Wymagają jedynie kilku poprawek.

Za daleko w pierwszym secie, Nieto i Sanz nie mogą wrócić na bramkę. Ostatecznie to rzeczywiście Lebron i Galan przejmują prowadzenie: 6/3.

FINAŁ MISTRZOSTW JUANA LEBRONA

A potem trend się odwraca

Przypomnijmy tę statystykę: 100% złotych punktów zdobyli w pierwszym secie Juan Lebron i Alejandro Galan. Cóż, w drugim secie 100% złotych punktów zdobyli… Coki Nieto i Jon Sanz (tym razem ponownie 4/4).

Chociaż dawni gracze numer 1 na świecie doskonale radzili sobie w kluczowych momentach, zostali całkowicie osaczeni przez przeciwników. W drugiej rundzie dwukrotnie przełamują się. Naprzeciw nich znajdziemy w szczególności a Coki Nieto imperialne na blokach (jeszcze w obliczu mistrza w tej sprawie). Para Lebron/Galan wciąż ma szansę na powrót, z 12 piłkami rozbijającymi (!), dla 0 konwersji.

Mecz zostaje całkowicie wznowiony na Palau Sant Jordi. Coki Nieto i Jon Sanz, nowicjusze tego finału głównego, wróć do zestawu wszędzie: 6/2.

NIETO SANZ MASTER FINAŁ

Zwycięstwo, na koniec napięcia

W trzecim secie nic nie idzie dobrze posiadaczom podwójnego tytułu. Ci, którym udało się zdobyć pierwsze 4 decydujące punkty, teraz straciliśmy 7 złotych punktów. Ponadto sędziowanie wideo wyraźnie nie sprzyja Alejandro Galanowi, który został dwukrotnie ukarany za dotknięcie siatki w kontrataku.

To Coki Nieto i Jon Sanz jako pierwsi przełamali ten set. Podają nawet do meczu, przy stanie 5/4. Drżące ramię, tzw outsiderami gromadzili błędy, mimo że radzili sobie tak dobrze przez cały mecz. Przyparci do ściany Galan i Lebron odzyskują siły jak mistrzowie, którymi są, i wracają do stanu 5/5.

jako symbol, Juan Lebron i Alejandro Galan pozbawiają Cokiego Nieto i Jona Sanza tie-breaka un punto ze złota. Mecz ten wygrał dzięki doświadczeniu były numer 1, który wygrał jeden z meczów najlepsze mecze w swoim sezonie.

Dla posiadaczy podwójnego tytułu było gorąco, ale przygoda trwa nadal. Czekają teraz na swoich przeciwników, którzy rozegrają ostatni mecz dnia. Albo będzie Stupaczul/Di Nenno, o rewanż z finałem w Mediolanie, lub Garrido/Gonzaleza, na nowy mecz pomiędzy Hiszpanami.