Mecz Triay/Ortega – Brea/Gonzalez stał się klasykiem na zawodowych ringach. Do tej pory to Delfi Brea i Bea Gonzalez miały przewagę: 5 gemów do 0, czyli 10 setów do 2. Jednak na swojej ziemi na Minorce Gemma Triay i jej partnerka Marta Ortega wygrały tę piątą konfrontację w czasie 1h45:6/ 2 7/5.

Prawo Triaya/Ortegi

Rozstawiony z numerem 2 był imperialny podczas pierwszego seta tego spotkania. Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do widoku tej pary w trudnej sytuacji w starciu z Delfi Breą i Beą Gonzalez, to oni dominowali. W czterech poprzednich starciach pomiędzy tymi zespołami Brea/Gonzalez posiadali niezaprzeczalną przewagę: 5/0, seria w toku.

Jednak podczas tego półfinału szczególnie wyróżniła się Marta Ortega. Znakomita jak zwykle w obronie zawodniczka o pseudonimie „la doctora” również wykazała się w niej dużą agresywnością viboras, co stawia Delfi Brea w trudnej sytuacji na przekątnej.

MARTA ORTEGA OTWARTA NA MINORCE

Ostatecznie po 6 minutach gry wynik wynosi 2/43, co oznacza, że ​​duet Triay/Ortega po raz pierwszy wygrał pierwszego seta z Breą/Gonzalezem.

Zmiana strategii, która prawie zadziałała

Na początku drugiej rundy tendencja nieco się odwróciła. Delfi Brea, której od początku meczu wydawało się, że brakuje inspiracji, zaczęła odpowiadać na ataki Martity Ortegi. Przede wszystkim para Brea/Gonzalez bardziej narzucała się w siatce, czego brakowało im w pierwszym secie.

W tym kontekście pierwsze przełamanie robią Delfi Brea i Bea Gonzalez. Nawet jeśli Gemma Triay i Marta Ortega zdobędą trzy break pointy – po dwóch letach Gemmy – superpibas mocno utrzymają serwis i w drugim secie awansują na 4/1.

Ale podobnie jak podczas występu w Amsterdamie, Gemma i Marta nie poddają się. Udało im się odrobić straty i w drugim secie wrócić do 4/3. Triay i Ortega odzyskują inicjatywę i kontynuują czwarty mecz z rzędu, prowadząc 5/4, a po nich następuje serwis.

Kiedy Gemma Triay została wprowadzona do gry, Delfi Brea i Bea Gonzalez wykazały się bohaterstwem i uratowały punkt meczowy, mając nadzieję na odzyskanie sił. Jednak ich wysiłki okazały się daremne, ponieważ w następnym meczu ponownie zostali przełamani i przegrywali 6/5.

Tym razem rozstawiony z numerem 2 nie przegapi swojej szansy i wygra mecz. Marta Ortega i Gemma Triay po raz pierwszy w tym sezonie wygrywają z superpibami. Wzruszona Gemma wybuchła płaczem na boisku, podczas gdy Bea roniła łzy na ławce rezerwowych.

Gemma i Marta wracają do finału i będą przeciwne Paula Josemaria i Ariana Sanchez. Gemma Triay wciąż szuka trzeciego z rzędu tytułu u siebie na Minorce.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.