Podczas tego pierwszego spotkania tego dnia zastaliśmy niestrudzone Paulę Josemarię i Arianę Sanchez, które mierzyły się z awanturnikami Jessicą Castello i Aranzazu Osoro. W ciągu 1 godziny 15 gry liderzy świata zwyciężyli w dwóch setach 6 / 2 6 / 0.

Jest Piąte zwycięstwo z rzędu o numer jeden na świecie, w trybie walca parowego w tej połowie przeciwko rozstawionemu z numerem 6. Nowy finał dla Pauli Josemarii i Ariany Sanchez, przyzwyczajonych do pracy w niedziele.

Josemaria/Sanchez, opanowany pierwszy set

Jedynki na świecie chciały szybko zakończyć pierwszego seta, bardzo wczesną przerwą przeciwko Aranzazu Osoro i Jessice Castello. Uważamy, że Paula Josemaria jest w doskonałej formie, ma metronom na boisku i jest bardzo agresywna we wszystkich fazach gry.

Jeśli Zazu Osoro i Jess Castello zdołają natychmiast się przełamać, po kilku błędach Ariany Sanchez w grze powietrznej, czujemy, że Jessica Castello cierpi fizycznie. Daje się manipulować w rotacji 5/2.

Josemaria/Sanchez wygrywa pierwszego seta w 50 minut. Po zmianie Jessica Castello ponownie wzywa fizjoterapeutę, aby zmanipulował jej dolną część pleców, wspominając porzucenie Lucii Sainz dzień wcześniej, twarzą w twarz także z Paulą i Arim.

Przyspieszony drugi set

Drugi set rozpoczyna się w takim samym tempie dla Pauli Josemarii i Ariany Sanchez, które dwukrotnie przełamują i szybko prowadzą 4/0 twarzą w twarz z naprawdę uszkodzoną fizycznie Jessicą Castello, którą znaleziono we łzach na boisku.

Zazu i Jess Castello kilkakrotnie zmieniali strony, a Jess kilkakrotnie grała na prawej stronie. Doskonała w postawie Aranzazu Osoro walczy dla swojej drużyny i zachęca swoją koleżankę z drużyny tak bardzo, jak tylko może.

Mimo całej dobrej woli Osoro i Castello, jedynki świata były w tym spotkaniu po prostu zbyt mocne i w drugim secie wygrały 6:0. Para Josemaria/Sanchez powinna przybyć na finał w dobrej formie, grając nieco ponad dwie godziny podczas ich kwadransa.

Jest 18.me finał dla świata numer jeden i jeden Piąte zwycięstwo z rzędu. Pomimo zapewnionego miejsca numer jeden od czasu koronacji w Amsterdamie, Paula Josemaria i Ariana Sanchez nie zdejmowały nogi z gazu.