To już koniec Léa Godallier i Eli Amatriain na Balearach odpadła w pierwszej rundzie przez Marina Lobo (46) i Sofia Saiz (44). Przegrali w ciągu 1 godziny 25 gry, 6/2 6/4.

Dla Léi Godallier i Elisabet Amatriain był to ostatni wspólny mecz w karierze. Hiszpański zawodnik ogłosił na początku miesiąca, które by wzięła przeszedł na emeryturę pod koniec Minorca Open. Dlatego właśnie w pierwszej rundzie kończy się wspaniała kariera Eli Amatriaina. Ona i Léa Godallier zostały zdominowane przez dwójkę młodych Hiszpanów.

W wymianach siła Mariny Lobo często przewyższała Eli Amatriain, trzymając ją przygwożdżoną do tyłu pola. Ognista gra dwójki zaledwie dwudziestoletnich zawodników całkowicie zdestabilizowała Godallier/Amatriain. W ciągu 45 minut wykorzystali dwa break pointy i zadali 6/2 parze francusko-hiszpańskiej.

STATYSTYKI GODALLIER AMATRIAIN

Ponownie w drugim akcie Léa Godallier i Eli Amatriain szybko przełamali grę już od pierwszej partii i szybko przegrywali 5/2. Jednak Léa i Eli nie spieszyli się z opuszczeniem boiska. Wrócili do 5/4, zanim w końcu pozwolili uciec ostatniej grze.

Koniec turnieju dla obu zawodników i koniec kariery Eli Amatriaina. Końcówka tego spotkania była bardzo emocjonująca. Pod koniec meczu kilku zawodników wyszło na boisko, aby po raz ostatni przywitać się z tym ogromnym zawodnikiem.

Teraz Léa będzie musiała (znowu) szukać partnera na koniec roku, a to nie będzie łatwe. Ciąg dalszy nastąpi.

STATYSTYKI GODALLIER AMATRIAIN
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.