Do ćwierćfinału zakwalifikowali się Miguel Benítez i José Rico. Mały wyczyn, w ramach którego zmierzą się z Franco Stupaczukiem i Martínem Di Nenno, pretendentami do światowej czołówki.

Arturo Coello i Agustín Tapia po nieśmiałym początku odzyskali dynamikę, eliminując Juana Cruz Belluatiego i Arnau Ayatsa, 6/3, 6/1. Zmierzą się wówczas z Juanem Tello i Álexem Ruizem, którzy położyli kres biegowi nowego stowarzyszenia, Pincho Fernándezem i Gonzalo Rubio, pokonując ich 6/4 6/4

Długo oczekiwany pojedynek Paquito Navarro / Fede Chingotto z nową parą Mike Yanguas / Victor Ruiz dotrzymał wszystkich swoich obietnic. Zakończyło się bliskim zwycięstwem Navarro i Chingotto, 5/7, 6/7. W kwartach zmierzą się z Cokim Nieto i Jonem Sanzem, który szybko poradził sobie z Álvaro Cepero i Mario Del Castillo, 6/2 6/2.

Ku zaskoczeniu wszystkich, nowa para José Rico / Miguel Benítez jako jedyna zakwalifikowała się do ćwierćfinału. Triumfowała nad Juanem Martínem Díazem / Miguelem Lampertim w trzech setach: 6/4 0/6 6/4. Ich kolejne wyzwanie? Zmierz się z imponującym Franco Stupaczuk / Martin Di Nenno. Ten ostatni z łatwością odrzucił Pablo Cardonę / Javiego Ruiza, 6/2 6/1.

W ósmej rundzie dobrze spisali się czołowi gracze. Juan Lebrón i Alejandro Galán, po zdominowaniu Marca Quíleza i Toni Bueno 6/2, 7/5, przygotowują się do ożywionej konfrontacji z Javim Garrido i Momo Gonzálezem.

Aby zobaczyć transmisje na żywo, to się dzieje ICI.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.