Pomimo bezpiecznego pierwszego miejsca na świecie od turnieju w Amsterdamie, Paula Josemaria i Ariana Sanchez ne w dół nie na diecie. Po przejściu Lucii na emeryturę liderzy świata zwyciężyli w dwóch setach z Lucią Sainz i Patty Llaguno. Są pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do półfinału Menorca Open.

Numer jeden na świecie rozpoczęli mecz wyjątkowo dobrze. W pierwszym secie kontrolowanym od początku do końca Ariana i Paula zdobyły cztery break pointy, zdobywając dwa. Z parą Sainz/Llaguno, która nie uzyskała żadnych break pointów, Ari i Paula zwyciężyli 6/3.

Na początku drugiego seta wydawało się, że Lucia Sainz cierpi. Po wezwaniu fizjoterapeuty i skorzystaniu z pięciu minut autoryzowanego leczenia wznawia grę. Po powrocie na boisko Patty Llaguno i Lucia Sainz prezentują grę na wysokim poziomie. Jednak podczas następnego gema serwisowego Lucia miała trudności z używaniem nóg i ostatecznie poddała się.

STATYSTYKI JOSEMARII SANCHEZA Ćwierćfinału

W przypadku numerów światowych statystyki mówią same za siebie: to ich 10. z rzędu półfinał na torze World Padel Tour i ich 18. z ostatnich 19 możliwych. Są teraz druga para odnosząca największe sukcesy w historii, za bliźniakami Alayeto.

Josemaria i Sanchez będą starali się dotrzeć do kolejnego finału podczas następnego spotkania. Zmierzą się ze zwycięzcami meczu pomiędzy Salazar/Araujo i Osoro/Castello.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.