Trudne dla WPT Mexico Open 2023, które stoi w obliczu nieobecności Pauli Josemaríi, która zastąpiła Paulę Josemaríę Juan Lebrón. Ta wiadomość zakłóca przebieg turnieju, zwłaszcza w kategorii kobiet.

Nieobecność Ariany Sanchez i Pauli Josemaríi, obu zajmujących czołowe miejsca w rankingu kobiet, stanowi punkt zwrotny w ostatnim turnieju sezonu zasadniczego ligi World Padel Tour. Okoliczności ich wycofania nie zostały wyjaśnione, gracze milczą na ten temat. O nieobecności Pauli poinformowała redakcja World Padel Tour, bez podawania dodatkowych szczegółów.

Sytuacja ta prowadzi do zauważalnych zmian w składzie finałowego losowania turnieju kobiet:

  1. Marta Ortega i Gemma Triay awansują do rozstawienia nr 1.
  2. Delfi Brea i Bea Gonzalez zajmują pozycję rozstawioną 2.
  3. Alejandra Salazar i Sofia Araujo zostają trzema rozstawionymi.
  4. Virginia Riera i Tamara Icardo zajmują czwarte miejsce w tabeli i rozpoczynają swoją podróż w XNUMX/XNUMX finału.

Dla francuskiej pary Collombon/Rufo nie zmienia to zbyt wiele, gdyż najpierw trzeba będzie wygrać swój pierwszy mecz z Navarro/Lobo, a następnie w przypadku zwycięstwa zagrać z nowym, drugim rozstawionym zespołem. Turniej Brei/Gonzaleza.

Z powodu tych nieobecności Aranza Osoro i Jessica Castello, rozstawione początkowo z numerem 5, awansują bezpośrednio do XNUMX/XNUMX finału, wykorzystując wakat w tabeli.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.