Pozostaną na zawsze ostatni gracze w historii du padel profesjonalistą, aby być numerem 1 na świecie na torze World Padel Tour. Agustin Tapia i Arturo Coello w końcu zapewnili sobie miejsce na szczycie rankingu po półfinale kontrolowanym od początku do końca do młodych niespodzianek turnieju Eduardo Alonso i Alejandro Arroyo.

Musieliśmy poczekać ostatni Open w tym roku dzięki czemu Tapia i Coello wreszcie będą pewni, że ukończą rok numer 1. Szansa na skorzystanie mała retrospektywa o spektakularnym sezonie, który zapewnili nam ci dwaj mężczyźni…

Antologia na początek roku

Nowe stowarzyszenie Tapia/Coello wywołało iskry na torze od początku sezonu. To proste, w Rozegrano 8 turniejów na obwodzie World Padel Tour, 8 tytułów zdobytych i nie mniej z 37 zwycięstw z rzędu. Zastanawialiśmy się nawet, czy zespołowi uda się zatrzymać maszynę.

Arturo Coello i Agustín Tapia całkowicie zmiażdżyli swoich przeciwników. Pomiędzy ich siłą gry a ruchami defensywnymi z innej galaktyki, bardzo trudno było znaleźć taktykę, która skłoniłaby ich do uginania się.

coello-tapia-chile

Pierwszy, który to osiągnął na torze Premier Padel, ich głównymi rywalami w tym sezonie są Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno. Podczas półfinału w Katarze superpiby wygrać w 3 setach. Nie ma się czym martwić światowymi numerami 1, ponieważ wygrali pozostałe 4 turnieje Major w sezonie.

Bardziej powolna kontynuacja sezonu

Reszta sezonu jest bardziej skomplikowane dla pary gwiazd na początku roku. Rzeczywiście, kontuzja zatrzyma jedno i drugie szalone rozbijacze z dala od konkurencji, pozbawiając ich w szczególności Człowieka Padel Z Tuluzy. Miejsce, w którym inne zespoły mogą wrócić nieco do poziomu dwóch gigantów, zwłaszcza dla superpiby, nigdy daleko.

Wciąż na torze World Padel Tour, nic nie idzie dobrze dla Arturo i Agustína. Po zwycięstwie w Marbella Masters pod koniec maja obaj gracze nie mogli już tego robić. To jest do powiedzenia, od tego czasu wygrali tylko jeden turniej, w Maladze pod koniec lipca.

uraz tapii

od tego czasu, nie ma już tytułów dla numerów 1. Mogli jedynie oglądać superpiby powoli wróć do wizjera. Psujący sport Lebron i Galan również nie pomogło, kończąc sezon w stratosferycznym stylu dla byłych numerów 1 świata, co zdenerwowało zarówno Coello/Tapię, jak i Stupaczuka/Di Nenno.

Poświęcenie w Meksyku

Wreszcie, jeśli Arturo Coello i Agustin Tapia mogą winić Ale Galana i Juana Lebrona, oni też mogą im podziękować. Ponieważ Galantico i Lobo zapobiegli les superpiby de powrót do Coello/Tapia. Kilkukrotnie pozbawiając ich tytułu, Juan i Ale pozwolili Arturo i Agustínowi utrzymać wygodną przewagę. Szczególnie pod koniec sezonu...

A potem pojawia się Meksyk. Ostatni Open w tym roku. Dla Arturo i Agustína cel był prosty: dotrzeć do finału. Oprócz tego numery 1 mogły skorzystać na wycofaniu się Lebrona/Galana. Królewska droga dla dwóch graczy, którzy tylko musieli grać jak najlepiej dotrzeć do tej niedzieli. I gotowe, przeciwko Arroyo i Alonso. Zwycięstwo w dwóch setach Coello i Tapii wypycha ich na sam szczyt.

ARTURO COELLO AGUSTIN TAPIA MEKSYK OTWARTE

Dla Franco i Martina to koniec snu. Tym bardziej, że w półfinale odpadli wicemistrzowie rankingów. TO superpiby padł na tych, których nazywaliśmy fajki : Tino Libaak i Leo Augsburger.

Mimo wszystko Argentyńczycy potrafią pogratulować sobie sezonu. Będą w stanie utrzymać napięcie do ostatniego turnieju w roku. Ale pod koniec tych dziesięciu miesięcy rywalizacji, Arturo i Agustín to światowi numer 1. Tytuł, na który nie zasłużyli, zwłaszcza nim rozpoczęli mistrzowski sezon.

Deszcz reakcji w sieci

W swoich sieciach społecznościowych Arturo i Agustín zareagowali już na swoje ostateczne miejsce numer 1. Post Arturo wiadomość dla Twojego partnera, tylko kilka słów. „Jak miło jest doświadczyć tego u swojego boku", on pisze. Ze swojej strony Agustín stwierdza po prostu: „to wszystko jest szalone".

Inni gracze również mieli kilka słów na temat nowych światowych numerów 1. Alejandro galan, która opublikował zdjęcie Arturo i Agustína bezpośrednio na swoim koncie. Oczywiście z małym słowem na temat nowych numerów 1: „Gratulacje za wspaniały sezon i bycie numerem jeden. Jesteście wielkim wyzwaniem, aby dalej pracować i walczyć".

Bardziej dyskretny, Franco Stupaczuk również chciałem pogratulować Arturo i Agustínowi "Gratulacje dla N1, Agusa i Arturo. Ponieważ byli lepsi i przez cały rok prowadziliśmy bardzo zdrową rywalizację".

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.