Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każdy turniej na zawodowym ringu wiąże się z kontrowersjami pomiędzy graczami i sędziami… a ten Mexico Open nie jest wyjątkiem. Tym razem jednak żadnych kontrowersji wokół usługi : to się trochę zmienia. Jednak podczas ćwierćfinału wykryto nie jedno, ale dwa zauważalne napięcia podczas dwóch różnych meczów.

Javi Garrido niezadowolony z sędziego

Mały kontekst: w samym środku punktu Edu Alonso, po bohaterskim ruchu w obronie, uważa punkt za stracony i głośno i wyraźnie „nie”. Prosta piłka dla Javiego Garrido, który jednak pechowo trafia w sam szczyt siatki. Z tyłu punkt zostaje wznowiony i ostatecznie zwycięzcami są Edu Alonso i Alex Arroyo.

Leżący na parkiecie Javi Garrido wydaje się zirytowany i natychmiast podchodzi do sędziego. Najwyraźniej przemówienie przeciwnika zaniepokoiło go. Javi Garrido wielokrotnie pyta sędziego, czy jego przeciwnik ma prawo zabrać głos, prosząc nawet o obejrzenie powtórki punktu. Na koniec sędzia prosi zawodnika o wznowienie gry.

wdzięczny : „Żartujesz, koleś”.

Ostatecznie para Garrido/Gonzalez przegrała w dwóch rundach z Alexem Arroyo i Edu Alonso.

Spór między Victorem Ruizem a Leo Augsburgerem

W tym meczu doszło do jednej z najcięższych walk ćwierćfinału. Służy młody Libaak/Augsburger. Podczas gdy Tino Libaak serwuje, piłka leci, a Victor Ruiz prosi o zatrzymanie punktu, twierdząc, że w tłumie panuje hałas. Co nie przeszkadza Leo Augsburgerowi:

Leo: „Victor, nie możesz ciągle przerywać, idioto”.

Victor: „Co masz na myśli mówiąc, że nie mogę? Jeśli wszyscy będą mówić.

Leo: „Nie możesz tak przestać, idioto.”

Victor: „Nie masz mi nic do powiedzenia. To zależy od niego [sędziego], co powie.

Maksymalne napięcie pomiędzy dwoma graczami. Ostatecznie prawdopodobnie niewiele to pomoże Victorowi Ruizowi, który przegrał z Lucasem Bergaminim w trzech setach.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.