Po trzech turniejach rozegranych w nowym sezonie World Padel Tour, przygotowaliśmy już wiele niespodzianek, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wróćmy do najważniejszych wyników.

Mistrz Modon Abu Dhabi: Rubio / Ruiz w ostatnich czterech

Abu Dhabi Masters był początkiem kłopotów dla Paquito Navarro i Juana Tello. Para rozstawiona z numerem 4 przegrała w pierwszej rundzie z Gonzalo Rubio i Javierem Ruizem. Ci drudzy następnie wykorzystują otwartą tabelę, aby po raz pierwszy w karierze zakwalifikować się do półfinału.

Wśród pań świetnie wystartowały Jessica Castello i Claudia Jensen. Dwie młode kobiety w krótkich odstępach czasu oferują sobie skalpy Gonzaleza / Ortegi, a następnie siostry Alayeto, aby zintegrować ostatnie cztery. Logicznie kłaniają się Salazarowi / Triayowi, który zostanie następnie okradziony z miejsca na tronie obwodu w finale przez Josemarię / Sancheza.

La Rioja Open: Libaak i Augsburger ujawniają się całej planecie padel

Pierwsze wydarzenie południowoamerykańskiej trasy miało dotrzymać wszystkich obietnic, pomimo kilku nieobecności czołowych graczy, zwłaszcza Lebrona i Galana. Faworyci w swojej części losowania Sanyo Gutiérrez i Fernando Belasteguin zostali zaskoczeni w drugiej rundzie przez Bergaminiego / Ruiza. Belluati i Lamperti mszczą się w imieniu starszych i zdobywają bilet do półfinału, bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani do walki o finał.

Tylko burza przeszła przez tory La Rioja: Valentino Libaak i Leandro Augsburger, odpowiednio 17 i 18 lat, którzy nie znaleźli się w pierwszej setce, zniszczyli wszystko na swojej drodze. Beneficjenci A wild-card, młodzi Argentyńczycy przeszli kolejno przez młyn Silingo/Diaz, Navarro/Tello, Sanchez Campagnolo, a więc Belluati/Lamperti, stając się najmłodszymi zawodnikami w World Padel Tour zakwalifikować się do finału turnieju Open.

Chile Padel Otwarte: Castello i Jensen potwierdzają, Collombon / Mesa w kwartale

W Chile Francuzka Alix Collombon podpisuje wyczyn u boku Carli Mesy, eliminując w drugiej rundzie parę Gonzalez / Ortega, rozstawioną z numerem 3 i finalistkę w La Rioja. Droga tricolora zatrzymuje się na ćwierćfinale, ale taki wynik napawa optymizmem na dalszą część sezonu.

Była partnerka Alix, Jessica Castello, ponownie zabłysnęła w Santiago z Claudią Jensen. Dwie młode kobiety odrzuciły siostry Alayeto, zanim pokonały numer 1 na świecie Josemarię/Sancheza w dwóch setach. Para hiszpańsko-argentyńska zdobyła nawet bilet do finału, w którym ponownie przegrała z Salazarem / Triayem.

Wśród mężczyzn „Pincho” Fernandez i José Antonio Diestro przebili stół. Hiszpanie awansowali do półfinału, pokonując kolejno Silingo/Diaz, Navarro/Tello i Chingotto/Garrido.

Pomimo tych wszystkich niespodzianek, zauważamy, że takie wyniki nigdy nie miały miejsca w finale, w którym rządzi logika. Wśród pań Salazar/Triay wygrały dwa South American Open po sukcesie Josemarii/Sancheza w Katarze. Z drugiej strony Arturo Coello i Agustin Tapia odnieśli 13 zwycięstw z rzędu, wygrywając trzy pierwsze zawody World Padel Tour, w tym dwukrotnie kosztem Lebrona i Galana!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!