Z tym powstrzymywanie, Minęło trochę czasu, odkąd widziałeś kort do padla. Aby nie zapomnieć o wszystkim, wracamy do wszystkich wymiarów związanych z Padel.

  • Ziemia

Wykonano boisko do padla 20 m długości i 10 metrów szerokości, słynny „veinte por diez”, drogi hiszpańskojęzycznym, lub „Twenty By Ten” dla anglojęzycznych (i Michaël Kuzaj 😉 ). Więc co sprawia, że ​​utwór ma 200m² powierzchni (wiemy, że możesz liczyć, ale chcieliśmy tylko wyjaśnić). Linia serwisowa znajduje się pod adresem 6,95 metrów od siatki, i przekracza o 20 cm przecięcie z linią środkową. Grubość linii wynosi 5 cm.

Sieć musi wystarczyć 10 metrów długości. 88 centymetrów wysokości w środku i do 92 centymetrów wysokości po bokach z tolerancją 0,5%. Słupy, które ją utrzymują, nie mogą przekraczać 1,05 metra. Średnica kabla rozciągającego siatkę nie może przekraczać 1 cm, a jego mechanizm zaciskowy nie może stanowić zagrożenia dla użytkowników. Pasek siatki musi mierzyć pomiędzy 5 cm i 6,3 cm. Można go przykryć dodatkowa taśma reklamowa nieprzekraczający 9 cm.

La wysokość tylnych ścian lub szyb musi wynosić 3 metry, a ta powierzchnia jest zwieńczona siatką o wysokości jednego metra. Po bokach dwie możliwości: 4 metry wysokości na całej długości lub 4 metry na końcach i 3 metry na środku. Istnieje również możliwość przedłużenia ściany po bokach, tak jak w WPT, aby uniknąć roztrzaskania, które dotyka szkła dna, a następnie siatki z boku.

Jeśli chodzi o kryty dach padel, dla FIP minimalna wysokość musi wynosić 6 metrów na całej powierzchni. Bez żadnego elementu (tj. Reflektorów), który zasłania ten obszar. W odniesieniu do nowych instalacji zaleca się, aby minimalna wolna wysokość wynosiła 8 metrów na całej powierzchni gruntu, bez przeszkód w tym obszarze. FFT twierdzi, że wysokość wynosi 7 metrów.

Wreszcie drzwiistnieją również dwie możliwości: albo dostęp z boku o minimalnej szerokości 1,05 metra i maksymalnie 2 metrach, tj. dwa wejścia na stronę co najmniej 72 cm każdy i maksymalnie 1 metr każdy. Pod względem wysokości jest on taki sam, niezależnie od wybranego dostępu: od 2 metrów do 2,20 metra.

  • Rakieta

- Manche : maksymalna długość: 20 cm, maksymalna szerokość (serca, bez uwzględnienia wolnej przestrzeni): 50 mm, maksymalna grubość: 50 mm.

- Nie tête : jego długość jest zmienna. Z drugiej strony suma długości główki i długości rączki nie może przekraczać 45,5 cm. Szerokość nie może przekraczać 26 cm, a grubość 38 mm, z tolerancją 2,5% w przypadku kontroli.

- Nie rakieta uderzająca powierzchnia : jest perforowany nieograniczoną liczbą cylindrycznych otworów mierzonych między Średnica 9 i 13 mm w środkowej części rakiety. W obszarze peryferyjnym o maksymalnej długości 4 cm mierzonym od zewnętrznej krawędzi rakiety dozwolone jest, aby otwory miały większą średnicę lub inny kształt - których długość i szerokość różnią się - pod warunkiem, że nie ma to wpływu na esencja gry. Powinna być płaska i może być gładka lub szorstka.

- Nie pasek na rękę : jest obowiązkowy i musi być absolutnie nieelastyczny i mieć maksymalną długość 35 cm. Musi być przymocowany do rączki i owinięty wokół nadgarstka, aby chronić przed wszelkim wypadkiem. Jego użycie jest obowiązkowe.

- Rakieta nie może być wyposażona w przedmioty lub urządzenia inne niż te, które są specjalnie używane ograniczać lub zapobiegać pogorszeniu, wibracjom i zmierzać do rozłożenia ciężaru rakiety. W razie potrzeby przedmioty te muszą mieć rozsądny rozmiar i położenie na rakiecie.

- Rakieta nie może powodować zamieszania ani przeszkadzać innym graczom. Nie może mieć powierzchnia odbijająca lub zawierają elementy dźwiękowe co może w jakikolwiek sposób zmienić normalny przebieg gry.

- Rakieta nie może być wyposażonawidoczne lub słyszalne elementy przeznaczone do komunikowania się, ostrzegaj lub udzielaj instrukcji drugiemu graczowi podczas gry.

Jeśli chcesz przeczytać wszystkie zasady FIP: TUTAJ.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.