Po bardzo dobrym sezonie, naznaczonym 5 zwycięstwami w P1000, Yanis Muesser podsumował swój rok i swoje projekty podczas sezonu Interkluby 2023, co kwestionował z 4Padel Strasburg.

5 P1000 wygranych w 2023 roku!

„Nigdy wcześniej nie wygrałem P1000 w tym roku. Pierwszy turniej w roku rozpoczął się bardzo mocno w Strasburgu, u siebie. Z tyłu wygrałem dwa inne P1000 z Simonem (Wagnerem) i dwa z Jérémym Garcią. Drugi punkt to Mistrzostwa Francji, w których nie mieliśmy brać udziału i gdzie zajęliśmy jedenaste miejsce. Przede wszystkim udało nam się rywalizować w secie z Bastienem Blanqué i Thomasem Leygue, co jest bardzo pozytywne. Minusem jest to, że Simon i ja graliśmy trochę nieregularnie w tym sezonie, tak naprawdę nie udało nam się za każdym razem potwierdzić naszych dobrych wyników.

Praca w obronie, która się opłaca

„Jak każdy tenisista, naprawdę muszę pracować i przystosować się, aby zostać prawdziwym tenisistą. padel. Kiedy zaczynałem padelMiałem bardzo dobre umiejętności ofensywne, szczególnie przy mocnym uderzeniu. A ponieważ byłem całkiem dobry w grze podwójnej, dobrze radziłem sobie także z wolejami. Druga strona medalu jest taka, że ​​miałem duże luki w obronie.

W tym roku mogłem więcej trenować, trafiać więcej do kosza, co pozwoliło mi zyskać pewność siebie na początku. Pozostało jeszcze dużo pracy, ale myślę, że nadrobiłem część luki w stosunku do najlepszych francuskich zawodników. Niekoniecznie przełożyło się to na rankingi, ale był to też rok wyjątkowy, bo musiałam złożyć pracę magisterską ze szkoły biznesu.”

„W przyszłym roku wezmę TFP i chciałbym wyjechać trochę za granicę w weekendy. Nie miałem jeszcze okazji pojechać do Hiszpanii, ale dzięki nowemu harmonogramowi będę mógł zdobyć doświadczenie za granicą.”

„Sprawiliśmy, że Interkluby zwątpiły w rozstawienie numer 1”

„Zajęliśmy 7. miejsce i zajęliśmy szóste miejsce. Celem było zajęcie piątego miejsca, ale biorąc pod uwagę remis i poziom drużyn, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Na boisku osiągnęliśmy kilka świetnych rzeczy, mogliśmy zrobić coś więcej niż tylko zwątpić w rozstawiony numer 1, prowadziliśmy 1 mecz do 0 i 1 set do 0 w drugim meczu…”

„Była naprawdę świetna atmosfera. Mecze drużynowe, już to uwielbiałem w tenisie, ale tutaj padel to było naprawdę wspaniałe. Było bardzo dobrze zorganizowane, w klubie, który emanuje padel, wszyscy zagrali w tę grę, co naprawdę pozwala nam dobrze zakończyć sezon. W drużynie 4Padel W Strasburgu znamy się dobrze, udało nam się wymieszać pary, a nawet zintegrować Albano Olivettiego, który osiągnął niesamowite występy, to był naprawdę plus!”

„Jedyna lekka frustracja, jaką odczuwam, dotyczy moich osobistych wyników. Byłem trochę w środku i niekoniecznie byłem w stanie grać na pełnych obrotach. Zespół był w stanie mnie wyleczyć, podciągnąć na nogi. Wspaniale jest mieć przyjaciół, którzy to wynagradzają!”

Koniec pary Muesser/Wagner…

„Po zdaniu egzaminu TFP chciałbym się gruntownie doszkolić i starać się o odbywanie jednego stażu miesięcznie za granicą, szczególnie w Hiszpanii.

Zwykle Simon i ja przestajemy się razem bawić. Doświadczenie chcemy zdobywać każdy indywidualnie, nawet jeśli nie wykluczamy wspólnego rozegrania kilku turniejów lub ponownego stworzenia w przyszłości pary. Jednak w tej chwili chcemy rozwijać się indywidualnie, znaleźć partnerów, którzy są nieco lepiej przygotowani taktycznie. Zasadniczo próbuję znaleźć doświadczenie u innego gracza. Spróbuj znaleźć stałego partnera do gry na P2000, P1500 i kilku P1000, a następnie udaj się do FIP w kwietniu, aby zdobyć doświadczenie na arenie międzynarodowej.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !