Podczas gdy kilka tygodni temu odbył się jeden z najbardziej oczekiwanych turniejów roku, Paris Premier Padel Major u Rolanda Garrosa, Padel Magazine mogłem porozmawiać przez chwilę z Ziadem Hammoudem, członkiem zespołu Premier Padel.

Biznesmen powrócił do odbioru tego wydarzenia wśród graczy i publiczności oraz ambicji Premier Padel w nadchodzących latach.

"Pozytywne opinie"

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy być tutaj na korcie Philippe-Chatrier w Roland-Garros, zawodnicy również są bardzo szczęśliwi, że tu są. Jest świątynią sportu i domem wielu sportowców."

„Ten tydzień rywalizacji o tę pierwszą edycję był wielkim sukcesem. Opinie, które otrzymaliśmy od graczy i opinii publicznej, były bardzo pozytywne. Ale najważniejsze jest przede wszystkim to, że gracze świetnie się bawią i mogą żyć snem na jawie."

„Udało nam się naliczyć nie mniej niż 4 osób, które przyszły obejrzeć półfinały. Można powiedzieć, że to sukces dla kraju, w którym padel nie jest jeszcze na poziomie niektórych innych narodów”.

„W przyszłym roku znów będziemy w Roland-Garros”

"Partnerstwo, jakie mamy z Francuską Federacją Tenisową, która ponadto wykonała wyjątkową pracę, ma na celu powtórzenie tego doświadczenia przez kilka lat. Jest to ważne dla graczy, ponieważ są tak szczęśliwi, że tu przychodzą i grają, że chcemy nadal oferować im to niesamowite doświadczenie. Nie wiemy jeszcze, czy następny Paris Premier Major zostanie zagrany w lipcu przyszłego roku, ale pewne jest to, że znów tu będziemy, w Paryżu.

„Budowa profesjonalnego, wysokiej jakości, długoterminowego obwodu”

„Ogłosiliśmy to od samego początku, nie jest to niespodzianka, naszym celem jest zbudowanie wysokiej jakości profesjonalnego toru w dłuższej perspektywie. Właśnie to robimy z pomocą FIP, promotorów, a nawet Stowarzyszenia Graczy (PPA). “

"Dla Premier Padel Madrytu, który odbędzie się za kilka dni, sprzedano już tysiące biletów. W Hiszpanii padel to tak ważny sport, że nawet w pierwszym tygodniu sierpnia w Madrycie spodziewamy się wielu ludzi na trybunach.

„Musimy umiędzynarodowić padel"

„Zapowiedziano już sześć etapów, a za kilka tygodni ogłosimy kilka kolejnych dat, a zobaczysz, gdzie będą one rozgrywane. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że w latach 2022 – 2023 skupimy się głównie na kontynentach amerykańskich i europejskich. Na 2024 planujemy zorganizować scenę w Azji. To może pozwolić na padel by być jeszcze bardziej znanymi na tych terytoriach”.

"Hiszpania jest kolebką padel i jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak wielu hiszpańskich piłkarzy i że możemy grać w tak pięknym i niesamowitym mieście jak Madryt, ale myślę, że wszyscy zgadzamy się co do jednego: ten sport musi stać się międzynarodowy. To właśnie próbujemy zrobić z Paryżem, Doha, Rzymem, Mendozą… Jest to niezbędne dla padel i musimy stworzyć mistrzów, którzy pochodzą z innych krajów."

Znajdź teraz pełny wywiad w języku hiszpańskim:

A tuż pod wersją francuską:

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.