Le projekt padel rue Castagnary w Paryżu 15 może wreszcie się zmaterializować, jeśli wierzymy w ratusz 15. dzielnicy Paryża. Już i tak olbrzymie budżety początkowo zaplanowane na ten projekt mogłyby się „podwoić” aż do przekroczenia 1,6 miliona euro dla 6 sądy padel !

Miasto Paryż i UCPA nie odpuszczają

W 2016 r., W następstwie zaproszenia do składania ofert skrytykowanego przez uczestników, miasto Paryż ogłosiło utworzenie padel w 15. dzielnicy Paryża. UCPA potwierdziło to nam, mówiąc nam, że ma nadzieję, że klub zostanie otwarty przed 2020 rokiem.

Ale to było przed wszystkimi problemami, jakie napotkał ten projekt od 2016 roku ...

W menu, 6 sądy padel Indoor (w tym 2 single) aby umożliwić Paryżanom odkrycie tego dynamicznie rozwijającego się sportu w całej Europie.

Pomimo stale rosnącej liczby graczy w regionie paryskim, w 2021 r. nadal nie ma klubu padel w stacjonarnym Paryżu ...

plan padel Ucpa Paris Castagnary

Plany terenu zostały wykonane, także 3D. Finansowanie zatwierdzone przez UCPA. Miasto Paryż zgodziło się. A jednak nadal nic.

Trzeba powiedzieć, że strona rue Castagnary jest nieco wyjątkowa. Obecny obiekt sportowy był od wielu lat całkowicie opuszczony. Dziś jest celem squattersów, co nieco rozpacza w okolicy. Można by pomyśleć, że ten element sprawił, że coś się wydarzyło. Ale nie.

Tor przeszkód

Miasto Paryż i sąsiedzi nie pomogli w tym projekcie. Pomiędzy złożonością administracyjną, problemem wycinki drzewa (grupa ekologiczna) a sąsiadami, którzy boją się hałasu związanego z działalnością padel, projekt UCPA logicznie pozostaje w tyle.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do bardzo francuskich zawiłości administracyjnych, z zaskoczeniem widzimy, że część okolicy blokuje ten projekt. Między aleją, ulicą i linią kolejową, padel czy nie, witryna jest już głośna. Dlatego wydaje nam się mało prawdopodobne, że plik padel zwiększa zanieczyszczenie hałasem już obecne w sektorze.

Ponadto, biorąc pod uwagę duże problemy narkotyków i przysiadów na przedmiotowym terenie, klub padel faktycznie poprawi to miejsce i może odepchnąć wszystkie te problemy.

Eric Bassi, dziennikarz AFP, mieszkaniec 15. dzielnicy, pozwala nam dowiedzieć się trochę więcej o tym projekcie padel Paryżanin dzięki swojej niedawnej interwencji podczas a wirtualne spotkanie z ratuszem XV. (Posiedzenie Rady Dzielnicy)

Projekt padel UCPA kwadrat Castagnary "jest nadal aktualny " według zastępcy burmistrza XV, Anthony'ego Samany.

Pani Kermadon, asystentka sportowa, wyjaśnia również, że „lkoszt został podwojony"I (…)"rozmawiał o tym z Tony Estanguet w zeszłym tygodniu ”.

Projekt 810 000 euro zaplanowany na 2016 r. Wzrasta zatem do prawie 1,6 mln euro. Wisienką na torcie, jeśli klub wreszcie ujrzy światło dzienne, UCPA mogłaby po kilku latach, być może nawet już w 2024 roku, zwrócić klucze z powodu tymczasowej dzierżawy (prekarna dzierżawa) i zburzyć klub w ramach Igrzysk Olimpijskich ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.