28-letnia Lorie Pelan jest ucieleśnieniem niezwykłego źródła inspiracji w świecie padel. Miejsce 43e Francuzka Lorie nie jest zwyczajną zawodniczką.

Tym, co szczególnie wyróżnia Lorie, jest jej umiejętność pokonywania wyzwań. Urodzona z agenezją dłoni, nigdy nie pozwoliła, aby niepełnosprawność wyznaczała jej granice i spowalniała jej pasję do sportu.

Początki i pasja do tenisa

Miłość Lorie do tenisa zaczęła się w młodym wieku. Mając zaledwie 5 lat, trzymała już w rękach swoją pierwszą rakietę. Ten wczesna pasja do tenisa wzmocniło się, co doprowadziło do tego, że stało się nauczyciel tenisa w 2019 roku w prestiżowym Klub tenisowy Saint-Mandrier. Mimo jego niepełnosprawnośćLorie zawsze podchodziła do tenisa z determinacją.

S 2015, przeszczep był punktem zwrotnym w jego życiu, umożliwiając mu kontynuowanie działalności z nową niezależnością. Nawet po A straszny wypadek w marcu 2023 r. Lorie zdecydowała się na to Nie porzucaj.

Punkt zwrotny w jego karierze

W marcu 2023 roku życie Lorie Pelan uległo zmianie nieoczekiwany zwrot. Interweniując, aby przerwać bójkę, Lorie doznała urazu poważny uraz, prowadzące do utrata funkcji prawej ręki. Nie tylko to tragiczne wydarzenie zakończył karierę tenisową, ale także stanowiło duże wyzwanie dla jego sportowej pasji.

Jednak Lorie nie pozwoliła, aby ta przeszkoda stanęła jej na drodze. Ona właśnie to ma na uwadze zwrócił się w stronę padel. Ten sport pozwolił mu nadal się odżywiać jego pasja do rywalizacji i gra.

Lorie Pelan

Wspinaczka w Padel

Adaptacja Lorie do padel było niezwykłe. W krótkim czasie podniosła się do 43. miejsce we francuskim rankingu. Jego cel jest ambitny, ale możliwy do osiągnięcia: dotrzeć do Top25 pod koniec roku.

W 2024 roku Lorie przygotowuje się do podjęcia jeszcze większego wyzwania, biorąc udział w Świat Padel Włącznie (WPI), obwód zawierający 8 turnieje międzynarodowe.

Ten rok stanowi kolejny ważny kamień milowy dla Lorie, ponieważ po raz pierwszy wzięła udział w Włącznie Padel Wycieczka, wraz ze swoim partnerem Marianne Vandaele, zawodnik znajdujący się w Top25. Ten globalny turniej jest jedyny w swoim rodzaju, skupiający pary składające się z osoby sprawnej i osoby niepełnosprawnej.

Lorie i Marianne planowały wziąć udział w 7 turnieje w różnych krajach, m.in Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Hiszpania i Kenia.

Zaangażowanie w sport dostosowany

Od 2019 roku Lorie Pelan odgrywa kluczową rolę w promocja sportu adaptowanego, ustanawiając sekcję poświęconą Klubowi Tenisowemu Saint Mandrier. Inicjatywa ta, która rozpoczęła się jako projekt osobisty, szybko się rozrosła, skupiając dzisiaj około trzydziestu członków. Celem Lorie jest promować integrację osób niepełnosprawnych umysłowo w świecie sportu.

Na rok 2024 stawia sobie za cel przedłużyć tę inicjatywę poza Klubem Tenisowym Saint Mandrier, poprzez integrację sportu adaptowanego i niepełnosprawności we wszystkich stowarzyszeniach sportowych w La Seyne-sur-Mer. Jego plan działania zaczyna się od świadomość nauczycieli i wsparcie rozwoju tej sekcji, wciąż mało reprezentowanych w regionie.

Lorie Pelan

Publikacja jego książki

Ostatnio Lorie Napisać książkę które będą dostępne w tym tygodniu”La Petite Main: Jak sublimować niepełnosprawność?”. W tej książce dzieli się nią podróż osobistą i sportową. Lorie oferuje perspektywę determinacja i pasja, które ukształtowały jego drogę w świecie sportu, zwłaszcza jako sportowca niepełnosprawnego.

Lorie chce, aby jej książka dotarła do szerokiego grona odbiorców. Planuje to zrobić, aby jej przesłanie było dostępne dla wszystkich dokonaj transkrypcji swojej książki w formacie dźwiękowym i w alfabecie Braille’a. Trwa współpraca z firmą Francuska Federacja Sportów Adaptowanych (FFSA), Federacja Handisportu i innymi instytucjami, podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz dostępności i włączenia społecznego.

Jego nadchodzące projekty

Oprócz ambicji sportowych Lorie ma zaszczyt nieść znicz olimpijski Paryż 2024 podczas swojej wizyty w La Seyne-sur-Mer wraz z osobistościami sportu, takimi jak Gael Fickou. Z napiętym harmonogramem obejmującym udział w różnych turniejach padel hrabia que le P2000 w Nantes, P1000 w Valenciennes, I P1500 w BordeauxLorie jest zdeterminowana, aby rok 2024 był udany.

W swoim dążeniu do zwycięstwa nowe wyzwania et nadal inspiruj innych, Lorie zaprasza firmy i osoby poszukujące inspirujący ambasador wspierać ją w jej podróży. Można się z nią skontaktować mailowo pod adresem kontakt.loriepelan@gmail.com lub telefonicznie pod numerem +06 (13) 65 02 90 .

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.