Alors, że le Premier Padel Teraz odtwarzany jest Riyad P1 W Arabii Saudyjskiej, FIP koncentruje się na tym azjatyckim kraju, w którym znajduje się prawie jedna trzecia torów na kontynencie.

Le padel kwitnie w Azji. Choć istnieje dopiero od kilku lat i nie we wszystkich krajach (nadal jest obecny w prawie dwóch trzecich krajów azjatyckich), ma 1 klubów i ponad 200 utworów. padel na kontynencie, z bardzo silną obecnością (około 85%) na Bliskim Wschodzie.

Padel Arabia Saudyjska

Od 2022 roku Saudyjski Komitet ds padel – Saudyjska Federacja padel – jest zrzeszona w FIP, a Arabia Saudyjska jest krajem azjatyckim z największą liczbą klubów, ponad 320, z których większość jest stowarzyszona z Komitetem, i torami, około 900, czyli prawie 30% obiektów w całej Azji. Według działu badań i analiz FIP, fanów jest około 300 000 padel W Arabii Saudyjskiej. Prowincja, w której padel Najbardziej praktykowany jest Riyad (prawie 40% klubów), następnie Prowincja Wschodnia i Mekka.

Saudyjski Komitet ds padel ma prawie 1 licencji zawodowych: cztery kobiety mają punkty w rankingu FIP (Raghda Binwathlan i Rana Alsheri, Sara Mohammed Salhab i Rana Alshehri) oraz 000 mężczyzn, wśród nich Sattam Alshahrani, numer 12 w rankingu i jedyny Saudyjczyk, który wygrał kwalifikacje runda do turnieju FIP, FIP Star Riyadh w czerwcu 770 r. Pozostałych jedenastu to Fahad Sulaiman Al Saad, Faisal Alrebdi, Omar Althagib, Salman Alshahrani, Abdullelah Alqhtani, Abdulrahman Alhabeeb, Abdulrahman Aljebreen, Fahad Alsubaie, Marwan Almulhim, Mohammed Al Subaie i Rakana Alshahraniego.