Swój kompleks otworzyli nieco ponad rok temu, a już goszczą – po raz pierwszy we Francji – etap World Padel Tour : Jonathan De Almeida, Benjamin Garnier i Sébastien Rousseau, trzej partnerzy 4Padel de Colomiers, opowiedz nam o ich przygodzie, która rozpoczęła się w środku epidemii Covid. Nieco szalony, ale udany zakład, który pozwala rzucić światło na to centrum, łącząc 11 utworów z padel i popularna restauracja.

„Otworzyliśmy w lutym 2021. To było trochę szalone, aby zacząć, otworzyć centrum padel tak duży w środku Covid. Ale kiedy widzimy, niecałe półtora roku później, że witamy pierwszego World Padel Tour we Francji, a następnie P2000 pod koniec tego roku, no cóż, możemy uznać, że ten zakład był udany. Wraz z Benjaminem i Sébastienem, moimi współpracownikami [mówi „Jo”, jesteśmy bardzo dumni z poczynionych postępów i mówimy sobie, że się nie myliliśmy.

„Zasadniczo ten kompleks był częścią grupy Five. Były trzy pola padel na zewnątrz i wewnątrz tylko boiska piłkarskie. Nasz własny projekt koncentrował się na padel, więc bezpośrednio zastąpiliśmy boiska piłkarskie ośmioma boiskami piłkarskimi. padel.

Kompleks i jego taras widziany z zewnętrznych kortów.

„Cała nasza trójka pochodzi z branży restauracyjnej, którą opanowaliśmy. Zdecydowaliśmy się na współpracę z grupą Le Five, aby skorzystać z jej profesjonalizmu w zakresie padel. Jesteśmy więc franczyzobiorcy, prowadzimy markę, ale bez przynależności do grupy. Kompleks Colomiers był dla nas idealny, zarówno ze sportowego punktu widzenia, jak i dlatego, że była na sprzedaż sąsiednia restauracja z 80 całorocznymi osłonami i aż 150 z tarasem. Naszym atutem jest oferowanie tylko świeżych produktów, każdy powie, że dobrze tu jemy. Posiadamy również salę seminaryjną, aby pomieścić firmy, organizować team building wokół padel… ”

Prawie 500 zwolenników Bastiena Blanqué

„Dla nas powitanie World Padel Tour tutaj jest to wspaniała wizytówka, w szczególności fakt bycia pierwszym ośrodkiem we Francji, który to zrobił, jest powodem do dumy. A potem Oksytania jest regionem pionierskim dla padel ; widzieliśmy to w niedzielę podczas lokalnego meczu Bastiena Blanqué, 300 miejsc na trybunach było zapełnionych, publiczność była nawet na schodach, w sumie prawie 500 osób

W niedzielę setki widzów przyszło wesprzeć Bastiena Blanqué i Francisco Jurado.

Widzimy to również na żywo Padel Magazine, z czasami połączonymi ponad 2000 osobami. To coś szalonego, zwłaszcza gdy grają Francuzi – nawet jeśli widzimy, że przed nami jeszcze długa droga, by osiągnąć poziom Hiszpanów. Poziom był już ogromny w previa i wciąż rośnie w previas. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.