Niespodzianka, ale nie aż tak. Etap w Riyadzie P1, który oznacza początek sezonu Premier Padel, w dalszym ciągu zastrzega sobie niespodzianki: po eliminacji w drugiej rundzie Paquito Navarro i Sanyo Gutierreza z Javim Rico i Juanlu Esbri, a także Fernando Belasteguinem i Lucho Caprą, przyszła kolej na Federico Chingotto i Momo Gonzalez (5) zostanie pokonany 6:3, 7:6 przez Mike'a Yanguasa i Javiego Garrido (10).

W wyścigu nadal biorą udział trzy najlepsze pary świata. Juan Lebron i Ale Galan (1) pokonali Cokiego Nieto i Jona Sanza (9) 7:5, 6:3 i teraz czekają na Campagnolo/Gutierrez (13). Podobnie Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno (3) wygrali swój mecz z Gonzalo Rubio i Maxi Sanchezem (11) w prostych setach (6:4, 6:1). Arturo Coello i Agustin Tapia (2) potrzebowali trzeciego seta, aby pokonać Denisa Perino i Alexa Chozasa. Jednak dolna część tabeli ucierpiała najbardziej pod względem eliminacji czołowych rozstawionych: w ćwierćfinale Coello / Tapia zmierzą się Alejandro Arroyo i Edu Alonso (14), w połowie losowania głównego, które też widziałem porażka Alexa Ruiza i Juana Tello (7) przeciwko Sager/Oria, teraz oczekiwany przez Rico/Esbri.

Jeśli chodzi o stronę żeńską, jest raczej spokojnie. Siedmiu z ośmiu rozstawionych zawodników dotarło do ćwierćfinału, a jedynym wyjątkiem było zwycięstwo Carolina Navarro Bjork (48) i Mariny Guinart, które pokonały Iglesiasa Segadora/Las Heras (8), a w ćwierćfinale Gonzalez zmierzą się z Delfiną Breą i Beą. Drugą kwartę w górnej połowie tabeli rozegrają pomiędzy Castelló/Jensen (6) a Ortegą/Triay (3). Na górze Paula Josemaria i Ari Sanchez (1) wygrali 6:1, 6:3 z Sharifovą/Carnicero; w ćwierćfinale zmierzą się z Aranzazu Ozoro i Veronicą Virsedą (7). W drugiej kwarcie Virginia Riera/Sofia Araujo (5) zmierzą się z Alejandrą Salazar i Tamarą Icardo (4).