Obrońcy tytułu Ale Galan i Juan Lebron mieli bardziej skomplikowany start, niż się spodziewano, w zawodach Greenweez Paris Major. W 16. finale pokazali dwie twarze, najpierw pokojowego doktora Jekylla, a potem bezwzględnego pana Hyde'a

Jednak nie daliśmy zbyt wiele ze skóry 25e Para rankingowa FIP, Hiszpanie Diego Gil i Ignacio „Nachi” Sager. Choć ci drudzy popełniali czasem zaskakujące błędy na tym poziomie, to mimo wszystko zdobyli blisko 60% punktów zdobytych w pierwszych ośmiu gemach pierwszego seta.

Dwa niecelne sety Gila/Sagera

To oni pierwsi wypracowali sobie przewagę przy pierwszej nadarzającej się okazji, podczas gdy „1” zabrakło im punktów. Prowadząc 5/2, a potem 5/3, outsiderzy mieli nawet dwa sety, w tym nieudaną próbę drop shota wykonaną przez Diego, który może mieć do siebie pretensje. Ponieważ po trzech zachowanych break pointach Lebron i Galan wykorzystali czwarty i wrócili do stanu 4/5.

Wracając do pięciu meczów na całym świecie, Galan i Lebron przeforsowali i pomimo nowego dobrego oporu ze strony Gila / Sagera, ten ostatni zrezygnował z serwisu. Następnie Lebron wygrał swojego i zakończył seta, pomimo potężnego uderzenia, które trafiło bezpośrednio w publiczność. I błąd stopy zaliczony przez sędziego przy ustalonej piłce…

Set o dwie twarze, w którym pięć meczów z rzędu wygrali podopieczni Mariano Amata, którzy odwrócili początkowy bilans, zdobywając ostatecznie 53% punktów na swoją korzyść.

Każdy punkt wymaga osiągnięcia

Na początku drugiej rundy Sager i Gil odczuwają pokusę, aby przesadzić, aby w końcu odblokować swój licznik. Oddają kilka spektakularnych strzałów, ale są zbyt nierówni w starciu z faworytami, którzy nie odpuszczają. Imponujący zarówno w obronie, jak i w ataku, Galan i Lebron wyróżniają się wynikiem 2/0, a następnie 3/0, a do tego dodali dwa nowe przełamania.

Kontynuacja i koniec meczu jest jednostronny. Aby zdobyć choćby punkt, Diego i Ignacio za każdym razem muszą dokonać wyczynu. W tym ćwiczeniu ich wskaźnik sukcesu spada i pozostawia miejsce na zbyt wiele marnotrawstwa, jak te rzuty, które Sager próbuje (i nie trafia) w desperacji.

Przeciwnie, drużyna nr 1 ma na koncie 70% punktów zdobytych w tym secie. I nawet gdy Sager odzyska par 3 od Lebrona, Galan wciąż jest na miejscu, aby podsumować i dokończyć zniechęcanie młodych Hiszpanów. Mecz kończy się szybko, w czasie 1:09, po nie mniej niż 11 gemach z rzędu zdobytych przez Galana i Lebrona.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.